Sözlük Başlıkları

deeperise
raf şarkısı tanıdığım acayip bir dj.

avm'lere veya büyük mağazalara pek gitmediğim için henüz bıkmış değilim ama etrafımdakiler artık bıkmış durumda. bakalım ben ne zaman bıkacağım.
11 gün
deeperise

11 gün
istanbul emaar square’de daha güzel
tarihi dokusunu, boğazı’nın tatlı esintisini, eşsiz damak tadını, ışıltısını, enerjisini, dinamizmini yani İstanbul’un tüm güzelliklerini emaar square’de yaşayacaksınız. alışveriş, gastronomi ve eğlenceye dair her şeyi bulabileceğiniz emaar square mall ve modern ile gelenekselin buluştuğu emaar square residences’la; İstanbul emaar square’de daha güzel. yaşamaya başla!

(bkz: s*ktir lan)
11 gün
rüyada sınava girmek
sancılı geçen sınav dönemlerin sonunda görülen durumdur.

zar zor geçtiğin dersin sınavına tekrar girersin ama işler yolunda gitmez. hiçbir soruyu yapamazsın, sonra aklına gelir ve "ben bu dersi geçmiştim lan, kesin rüya bu" diyip kan ter içerisinde uyanırsın.

üniversite bittikten sonra bile yıllarca sürebilir. aşırı derecede can sıkıcı ve can yakıcıdır.
11 gün
mahmut orhan
gurur duyulacak işlere imza atan türk dj'dir.
16 gün
mahmut orhan

16 gün
küçükken doğru bilinen yanlış şeyler
trafik canavarını gerçek sanıyordum.
21 gün
tatilin son günü
uzun bir tatilin ardından, iş veya okul tamamen kafadan silindikten sonra tatilin bittiğini farketmek hatta ve hatta tatilin son gününde bunu farketmek muazzam bir acıyla sizi uyandırır. bu acı tam anlamıyla bir çöküşe sebep olabilir, o gün için yaptığınız tüm planları iptal ettirir. çünkü tatilin son günü mal gibi hiçbir şey yapmadan tatilin bitmesini gerektirir.
23 gün
çekmeyen telefon
çekmeyen telefon yoktur, az verici vardır
23 gün
anneanne buzdolabının olmazlarsa olmazları
(bkz: sarı kola)
(bkz: siyah kola)
(bkz: süd) (zehri alır)
24 gün
denizli horozu
denizli şehrinde yetişen, rengi siyah ve bej renginden oluşan horozdur. sıradan horozlardan farkı umarsızca ötmesidir. bizim horozun rekoru 21 saniye olmasına rağmen daha uzun ötüp kafa silkelenyeleri de bulunmaktadır.

denizli horozunun sesi uzaktan hoştur. şakın almayın.
25 gün
kavurma
hammaddesi et olan, genelde kurban bayramlarında zulalanan pişmiş ettir.
25 gün
toplu sms
bayram ve seyran günlerinde çoğunlukla çok samimi olmadığınız, anne baba hariç, kişilerin belli bir mesaj şablonunu size göndermesidir.
25 gün
çomaç
mersin bölgesinde yufka ekmeğin arasına domates, salatalık, peynir gibi sandviç malzemeleriyle veya diğer yiyecek malzemeleriyle yapılan dürüme verilen isimdir.
26 gün
arefe
arife (arapça: يوم عرفة), herhangi bir dinî bayramdan önceki gün. arife günü aslen hicrî kâmerî zilhicce ayının 9. günüdür ve bu gün kurban bayramı'ndan önceki, terviye gününden sonraki gündür. ancak zamanla ramazan bayramı için de kullanılmaya başlanmıştır.
26 gün
vücudun artık karpuz istememesi
muhtemelen yaz mevsiminin bittiğine işarettir.
27 gün
denizlide öğrenci olmak
ulan biz gittik güllük gülistanlık oldu. yeni nesil tozu çamuru hiç bilmeyecek
28 gün
casio f-91w
alarm ve kronometresi olan 90ların efsane saatidir. ayrıca teknoloji şirketlerin su geçirmez diye hava attıkları su geçirmez özelliği bu saatte, çıktığı ilk günden beri vardır. bir de ışığını yorganın altına girip yakmak acayip zevkli bir şeydi
28 gün
uyuyacağın odada ses çıkaran saat bulunması
tik tak
tik tak
tik tak
kafamın içinde
tak tok
tak tok
tak tok
28 gün