alyazmali
halvmanen
şu siteye düzenli girince olmuyo böyle tam aklından çıkıyo sonra aaa diyosun ulan ben böyle bişey yazmıştım o noldu diye yıllar sonra aklına düşüyo giriyosun veeee evet sonunda senin gönderin ikinci sırada eveeet o yeni paylaşım yapılmış mutlu oluyosun, yeni paylaşıma cevap veriyosun onun mutluluğu yetiyo (1 gıdım tatminler bütünü )ve yine yıllar araya giriyo, sanki diğer sosyal medyalar ahret burası dünya yevrım hee 🐌
1049
gece gece aklıma nereden geldi bilmiyorum ama tam uykuya dalmak üzereyken uykumu kaçırdığı kesin.
yıllar öncesinde başımdan geçen ve belki de dünyanın en absürt olaylarından birisi sayılabilecek bir olayı sizlere itiraf etmek istiyorum.
senenin 2006 olması lazım. yıllarla ilgili konularda hafızam zayıftır o yüzden tam net ifade edemeyeceğim ama mümkün mertebe 2006 olması lazım. mevsim sonbahardan kışa geçiyordu. nerden hatırlıyorum derseniz eğer, tüm olayın başlangıcının bir mont olduğunu anımsıyorum.
o dönemde mevcut olan kız arkadaşımla kavga etmiştim. bir arkadaşımla dertleşmek için sürekli takıldığımız bi parka doğru ilerledim. marketten sigara bira vs aldım ve arkadaşı bekliyorum.
mesaj geldi aşağı yukarı 10 dakika sonra. ben gelemiyorum dedi arkadaş.
İyi dedim açtım biramı, yaktım sigaramı. nokia marka 6600 telefonum vardı. bilenler bilir. çıktığı günden itibaren 3-4 sene boyunca rakipsiz gibi bir şeydi. telefondan bir müzik açtım. o anda ne dinlediğim konusunda en ufak bir fikrim yok şu an. ancak müzik zevkimi düşününce muhtemelen zevksiz bir şarkıydı diye tahmin ediyorum.
aradan 20-30 dakika geçti geçmedi ki parka bi kız geldi. benimle yaşıt esmer hoş biri. yanına oturabilir miyim dedi. evet anlamında yana kaydım. o esnada müzik hala çalıyor kulaklığımda. İkinci birayı da açmışım falan.
mevsim geçişi demiştim yukarıda bir yerde. oraya hızlı bir dokunuş yapıp ara vereyim olayın gidişatına. quicksilver marka bir mont almıştım o sene. İçi böyle nasıl diyim kürklü gibi ama kaba saba değil. bayağı zarif, şık ve hafif ama en soğuk kış gecesinde giysen terlersin öyle diyeyim.
hava serince esiyordu ama ben utanmasam terleyeceğim. kafamı çevirdim kıza baktım üşüyor gibiydi. çıkardım montu verdim. İlk etapta geri çevirdiyse de ısrarıma dayanamayıp teşekkür ederek sırtına almayı kabul etti.
aramızda gram muhabbet yok tabi bu arada. bankta yan yana oturduğumuz ilk andan beri en fazla 3-5 cümle kuruldu. bunun içerisinde oturabilir miyim ve teşekkür ederim cümleleri de dahil.
filmin koptuğu nokta burada bi yerde başlıyor. kızın üşümesi büyük oranda geçti ve bu mont bayağı sıcak tutuyormuş diyerek anlamsız bir şekilde yanıtladı beni. aslında ben bi şey dememiştim. diyaloglar bile absürt bir hal alıyor.
o sıralar kızın bir arkadaşı denk geldi. ayaküstü konuştular derken arkadaşı uzaklaştı. kız da kalkar gider diye düşünüyordum ama olmadı. oturmaya devam etti.
aynı anda ben de telefonumu kurcalayıp bi yandan da müzik dinlemeye devam ediyorum. tüm olup bitene kayıtsızım yani. neden sonra telefon bakabilir miyim 6600 mı o? sesiyle irkildim. tabii dedim. uzattım telefonu. menüye göz attı. güzelmiş dedi. müzik oynatıcıyı açtı derken bu şarkıyı çok severim dedi. sol kulaklığı uzattım dinlemesi için.
üşümüyorsun değil mi? diye sordu. hayır dedim. üşümüyorum. yalan yok harbiden de üşümüyordum. oysa üşüsem bile üşüyorum der miydim? o an bunları düşünecek vaktim olduğunu zannetmiyorum.
İşte tam bu anda üşümüşsündür diyip iyice sokuldu. kafamı çevirmemle dudak dudağa gelmemiz bir oldu. belki çok çok iki santim mesafe kalmıştır. İnanın bilinçli yapmaya kalksan öyle bir an denk gelmez. İlk defa göz göze geldiğimiz andı sanırım. sonra sıcak nefesini yüzümde hissettim ve tam o an öpüşmeye başladık.
samimi söylüyorum ömrümde böyle öpüşmemişimdir. hani banktaymışız, parktaymışız falan gram umrumda değildi. İlk defa böylesine bir şekilde aklım başımdan gitmişti. belki alkolün etkisidir kim bilir.
neyse buraya erotik hikaye anlatmaya gelmedim. sonrasında baş başa kalabileceğimiz bir yere gidip oradan da evlere dağıldık. ayrılmadan hemen önce son kez dudağımdan öpüp tanıştığıma memnun oldum diyerek uzaklaştı.
adını bile bilmediğim bu kızla bu olaydan iki yıl sonrasında tesadüfi denk geldik. kısa bir göz temasıyla gülümseyip uzaklaştık.
tabi ben o 2 yıllık süreçte bira ya da sigara ekstradan katkı maddesi olabileceğini veya şizofren olabileceğimi düşündüm. sonuçta nereden bakarsan bak oldukça spontane ve saçmasapan gelişen bi olay örgüsü vardı. 2 yılın sonunda ancak idrak edebildim olayın gerçekliğini.
muhafazakar badboy
bu sabah dalgalardan mikrodalga sınavı , hayatın boyunca bir şeyler yapıyim diye didin çalış sonunda hiç
NatsuDragneel
biz insanız. İnsanlar anormal yaratıklardır. çok mutluluk isterler. elindeki mutlulukla yetinmeyi bilmezler. bir kere mutlu olduğunda daha çok mutlu olmak isterler. o mutluluğu da elde ettiklerinde daha çok mutluluk isterler. biz bu mutluluk derecemizi ayarlayamayız. bu kadar çok mutlu olduklarında da sonunda "hüzün" denilen duygu ortaya çıkar. böylece hüzünle dolarız. bütün mutluluğumuz uçup gider...
toksikasabikisi
@moruk bu sana gelsin;

geçen sene aynı bölümden 4. sınıf biriye aynı odada kalıyorduk ve bana önceki gün gördüğü rüyayı anlattı. aynı senin gibi rüyasında kavga çıkmış ve iki grup olarak kavgaya girmişiz. İşin ilginç yanı diğer iki oda arkadaşlarımız onunlayken ben karşı gruptaymışım. ama asla onlara saldırmamışım. sadece onların grubundakinlere girişmişim. rüya sonunda anlaşılmış ki ben kimin hangi grupta olduğunu karıştırıp aslında olduğum gruptakinlere saldırmışım.

söylemem gerekir ki adam beni oldukça iyi tanıyor.
sunshine
2 haftadır ayıptır söylemesi h a y v a n gibi çalışmanın sonunda vize haftam bitti arkideşler çok mutluyum vallahi hiç bitmeyecekmiş gibiydi... zorlu bir süreçti darısı diğer sınavlara... ❤️
Nyks🌙
bugün mavişin evinde odadan çıkarken kapının eşiğine takıldım koridorun halısında dizlerimin üstünde halıyla beraber kaydım. giriş gelişme kötüydü ama sonunda güldük :d tabi acısı çıktı :( bana seni hatırlatan bir acım var tşk @mavibalon
Innocent devil
sonunda maç oylamaları (anketleri) bitti gözümüz aydın
Zeynep
yaşasın yağmur da yağdı sonunda 🙈🙈
MoruK ☑️
az ilerimdeki rakibim olan şarkütericinin kızıyla sonunda tanısabildim diyeceklerim bu kadar ❤️❤️❤️
Koray Kaya
şimdi sizleri takıldığım kahve öz tiryakinin çırağı ve kahve sahibi salih abinin yeğeni olan küçük hasan alinin isteği ile buluşturuyorum yaklaşık 1 haftadan beri yoğun çabalar sarfedip kafama ekşidi en sonunda istediğini aldı arkadaşlarına hava atacakmış sevgilisi başka erkekler ile konuştuğu için ayrılmışlar ona nispet yapacakmış xdd yolun açık olsun hasan ali xdd
.
İlerde minnak öğrencilerime cemilem' den başlayıp sırasıyla zeybeği aşılayıp en sonunda da 9/8 lik attırıp eğitim hayatlarına mükemmel bir giriş yaptırıcam 😂😂😂😂
Bülent
artık kampüs sözcüğü yerine yerleşke sözcüğü kullanılacak, sonunda bir şeyler değişmeye başladı.
Süleyman
bu muhteşem yazıyı okursanız sevinirim. teşekkürler şimdiden gerçekten güzel teori :)
google’ın ceo’su sundar pichai’nin hamam böceği teorisi
iit ve mit mezunu, google chrome’un başkanı sundar pichai’den güzel bir konuşma:
kişisel gelişim için hamamböceği teorisi

restoranın birinde bir gün aniden bir hamamböceği belirdi ve orada bulunan bir kadının üzerine çıktı.

kadın korkudan çığlık atmaya başladı.

paniklemiş yüzü ve titreyen sesiyle, can havliyle hamam böceğini üzerinden elleriyle atmaya çalışırken zıplamaya başladı.

onun bu tepkisi bulaşıcı olmuştu, bulunduğu gruptaki diğer insanlar da paniklemişti.

kadın sonunda hamam böceğini üzerinden atmayı başardı derken… başka bir kadının üzerine düştü hamam böceği.

şimdi aynı şeyleri yaşamak için sıra gruptaki diğer bir kadındaydı.

garson hemen imdatlarına koştu.

bu nöbet değişiminde, bu sefer de hamam böceği garsonun üzerine düştü.

garson dimdik durdu, kendini toparladı ve gömleğindeki hamamböceğinin davranışlarını gözlemledi.

kendine yeterince güvendiğini hissettiğinde, hamam böceğini parmaklarıyla tutarak, restorandan dışarı attı.

kahvemi yudumlayıp, curcunayı izlerken, beynimdeki anten birkaç fikir yakaladı ve merak etmeye başladı, kadınların bu tiyatral, abartılı hareketlerinden hamamböceği mi sorumluydu?

eğer öyleyse, neden garson rahatsız olmadı?

durumu mükemmel yakın bir şekilde, hiçbir kargaşa çıkarmadan halletti.

buna neden olan hamamböceği değildi, hamamböceğinin sebep olduğu rahatsızlığı o kadınların giderebilecek kabiliyette olmamasıydı, onları bu denli rahatsız eden buydu.

farkettim ki, babamın, karımın veya patronumun bağırması değildi beni rahatsız eden, bana bağırmalarıyla hissettiğim rahatsızlıkla başa çıkamamamdı.

yoldaki trafik değildi beni rahatsız eden, trafik sıkışıklığıyla oluşan sıkıntılı durumu halledemeyecek olmamdı.

hayatımdaki kargaşayı yaratan şey, problemin kendisinden çok benim ona verdiğim tepkiydi.

hikayeden çıkarılan dersler:

anladım ki, hayatta olaylara tepki vermemeliyim.

onun yerine, olaylara cevap vermeliyim.

kadınlar hamam böceğine tepki verirken, garson ise cevap verdi.

tepkiler içgüdüsel olarak gösterilen şeylerken, cevaplar etraflıca düşünülerek oluşturulmuş şeylerdir.

hayati anlamanın güzel bir yolu.

mutlu olan biri, hayatındaki her şey yolunda olduğu için mutlu değildir.

mutlu olmasının sebebi, hayatındaki olaylara karşı tutumunun doğru olmasıdır.
Süleyman
kampüsten bir görüntü kayıp balık nemoyu buldum sonunda :)))
dgs ye girecek var mı bilmiyorum aramızda son 33 gün kaldı :( umarım kazanırım sınavı
Nyks🌙
hatırlat da haziran sonunda çocukluğumu yakalım.

göksel-tam da şu an 🎶
bk
sonunda bitti. elllerime sağlık :dd

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)