2017 Yapımı Uzun Metrajlı En Popüler 10 Film 12 Eylül 2017 Salı

Kimisi vizyona girmiş kimisinin ise vizyona girmesi merakla beklenen 2017 yapımı en popüler uzun metrajlı filmler.

1. Dunkirk

 Dunkirk
Senaristliğini ve yönetmenliğini daha önce "En İyi Senaryo" ve Oscar ödülüne layık görülen Christopher Nolan'ın yaptığı Dunkirk filmi, 2. Dünya Savaşı'nın gidişatını etkileyen bir olay olan Dunkirk Tahliyesi'ni karadan, havadan ve denizden farklı bakış açılarıyla izleyiciye aktarıyor.

2. Kara Kule (The Dark Tower)

Kara Kule (The Dark Tower)
Amerikan yapımı bilim kurgu filminin yönetmen koltuğunda Nikolaj Arcel'in oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Idris Elba , Matthew McConaughey, Tom Taylor, Katheryn Winnick, Abbey Lee gibi isimler yer alıyor. Senaryosunu Akiva Goldsman, Jeff Pinkner ve Nikolaj Arcel'in beraber yazdığı filmin yapımcılığını ise Stephen King ve Ron Howard üstleniyor.
Film, 11 yaşındaki Jake Chambers (Tom Taylor), rüyalarında gördüğü, ancak kimsenin varolduğuna inanmadığı Orta Dünya'yla ilgili ipuçlarını takip ederek bir şekilde buraya ulaşmayı başarmasıyla başlar. Burada yine rüyalarında gördüğü Silahşör Roland Deschain (Idris Elba) ile karşılaşır. Deschain, yıllarca kendi evrenlerini korumak için Kara Kule'yi savunmuştur ancak Siyahlı Adam (Matthew McConaughey) oraya ulaştığında hem Orta Dünya, hem de insanların dünyası yok olacaktır. Ona engel olabilmek silahşör, genç Jake ile zorlu bir yolculuğa çıkacaktır.

3. Anne! (Mother)

Anne! (Mother)
29 Eylül'de vizyona girmesi beklenen filmin başrollerinde Jennifer Lawrence ve Javier Bardem oynuyor. Yönetmen koltuğunda Darren Aronofsky oturduğu dram ve korku filmi, mutlu bir hayat yaşayan çiftin ilişkisinin, evlerine davetsiz misafirlerin gelmesiyle test edilmesi ve çiftin huzurlu varlığının bozulmasını konu alır.

4. O (It)

O (It)
15 Eylül'de vizyona girmesi beklenen film Stephen King'in ünlü romanı It'den uyarlanmıştır. Yönetmen koltuğunda Andres Muschietti oturduğu film, sorunlu aile yaşantıları olan bir grup çocuğun, palyaço görünümlü bir canavarın çocukları avlamaya başlamasıyla bu bir grup çocuğun canavarla yüzleşmek zorunda kalmalarını konu alır.

5. Galaksinin Koruyucuları 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2)

Galaksinin Koruyucuları 2  (Guardians of the Galaxy Vol. 2)
James Gunn'ın yönetmenliğini üstlendiği bilim kurgu ve aksiyon filmi
2014'te yapımı Galaksinin Koruyucuları filmindeki maceranın devamı niteliğini taşır. Koruyucular, galaksiyi ve birbirlerini düşmanlara karşı korumak için savaşır. Starlord olan Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırları da yavaş yavaş çözülmeye başlar.

6. Emoji Filmi (The Emoji Movie)

Emoji Filmi (The Emoji Movie)
8 Eylül'de vizyona girmesi beklene animasyon filminde, Alex adında bir gencin telefonundaki mesajlaşma uygulamasındaki emojiler favori emoji olabilmek için yanıp tutuşmaktadoırlar. Tüm emojiler yalnızca bir ifadeyi verebilecek şekilde doğmuştur. Ancak Bezgin emoji, birçok ifadeye bürünebilmektedir ve bu durum emoji merkezinde büyük bir kargaşaya neden olur. Hal böyle olunca Bezgin'in silinmesine karar verilir. Bunu önlemek isteyen Bezgin, Beşlik ve Kaçak emojileri ile telefondaki diğer uygulamalara sızarak durumu düzeltecek kodu bulmak için heyecanlı bir yolculuğa çıkarlar. Bu esnada telefonda yaşanan ve bütün emojileri tehdit eden daha büyük bir problem, tüm emojilerin umudunu 3 maceracı emojiye bağlamasına neden olacaktır.

7. Sarışın Bomba (Atomic Blonde)

Sarışın Bomba (Atomic Blonde)
Antony Johnston'ın Sarışın Bomba kitabından uyarlanan filmin başrolünde Charlize Theron ve James McAvoy yer alıyor. Yönetmen koltuğunda David Leitch'in oturduğu filmde, Lorraine Broughton MI6'in en ölümcül suikastçısıdır. Soğuk Savaş'ın son günlerinde Berlin'e özel bir görev için tek başına gönderilir. Burada ona yardımcı olmak üzere görevlendirilmiş David Percival ile ile işbirliği yaparlar ve ikisi gerilim dolu büyük bir aksiyona atılır. Ancak Lorraine'in gelişi gizli kalmaz ve tehlikeli suikastçı kendisine tuzak kurulduğunu anlar. Bunu yapan teşkilatın içinden biridir. Lorraine birçok tuzak ve ihanetten sağ çıkıp görevini tamamlamalı ve gizemi çözmelidir.

8. Leatherface

 Leatherface
Yönetmen koltuğunu Julien Maury ve Alexandre Bustillo'nun paylaştığı Amerikan yapımı film, kült korku figürü Leatherface'in akıl hastanesinden kaçtıktan sonra; yaşanan gerilim dolu kovalamacasını anlatıyor.

9. Annabelle: Kötülüğün Doğuşu (Annabelle: Creation)

Annabelle: Kötülüğün Doğuşu (Annabelle: Creation)
Yönetmenliğini David Sandberg üstlendiği 2017 Amerikan yapımı korku ve gerilim filminin konusu; oyuncakçı Samuel ve eşi Esther, lanetli bebek Annabelle'i kilitledikten sonra büyük evlerini Rahibe Charlotte ve yanındaki yetim kız çocuklarına açmalarıyla şekillenir. Çift 12 yıl önce kaybettikleri küçük kızlarının acısını bu şekilde hafifletmeyi düşünmüşler ancak bu tam da Annabelle'in aradığı fırsattır, Annabelle şeytani güçleriyle Janice'i etkisi altına alır ve evdeki herkes için korku dolu gün ve geceler başlar.

10. Örümcek-Adam: Eve Dönüş (Spider-Man: Homecoming)

Örümcek-Adam: Eve Dönüş (Spider-Man: Homecoming)
Yönetmen koltuğunda Jon Watts'ı gördüğümüz Amerikan yapımı aksiyon ve macera filminde, Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filmindeki olayların ardından genç Peter Parker, Tony Stark'ın gözetimi altında hem Yenilmezler ekibinin bir üyesi olmaya, hem de lise öğrenimini sürdürmeye çalışmaktadır. Peter günlük hayat rutininde yaşamaya çalışır, fakat bir yandan da yaşadığı semtteki insanların sevdiği "Örümcek-Adam" olmaktan daha fazlasınıister ve kendisini kanıtlamaya çalışır. Henüz Tony Stark'ın tamamen güvenini kazanamamış Peter Parker, bir anda ortaya çıkan kötü kalpli Adrian Toomes yani Vulture'ı durdurmaya çalışırken büyük felaketlerin kıyısından dönülür. Parker, süper kahraman olmanın gerçekten ne olduğunu anlamaya başladığında Vulture ile tekrar karşılaşır.

sinema

hihi hihi @hihi

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.