Bayramı Evde Geçireceklere PAÜ Dedikodu Yöneticilerinin Film Önerileri 29 Ağustos 2017 Salı

Bayramı evde film izleyerek geçirmek isteyenler için PAÜ Dedikodu yöneticilerinin önerdiği filmleri derledik.

1. Dövüş Kulübü (Fight Club)

Dövüş Kulübü (Fight Club)
@admin 'in önerdiği kült film, Chuck Palahniuk'ın aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Yönetmen koltuğunda David Fincher'ın oturduğu 1999 yapımı filmin başrollerinde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter rol aldığı filmin konusu; Jack'in bir yolculuk sonrası evinin yanmış olduğunu gördüğünde arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler Durden olmasıyla şekillenir. İçilen birkaç biranın ardından park yerinde Tyler, Jack'i kendisine vurması için kışkırtı ve aralarında başlayan bu kavga Jack'in hayatını değiştirir. Bir süre sonra Jack'in yanına taşındığı Tyler'ın liderliğini yaptığı bir dövüş kulübü kurulur ve genç erkekler burada birbirleriyle dövüşmeye başlarlar. Klüp çok kısa bir sürede popüler olur. Klübün ilkelerinden saptığını düşünen Jack, ortadan kaybolan Tyler Durden'i aramaya başlar. Tyler Durden'i arayan Jack onu bulduğunda büyük bir sürprizle karşılacaktır.

2. Kış Uykusu (Winter Sleep)

Kış Uykusu (Winter Sleep)
@gulizar 'ın önerdiği Kış Uykusu, Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu 2014 yapımı uzun metrajlı Türk filmidir. 2014'te Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye Ödülünü kazanan film aynı festivalde FIPRESCI ödülüne de layık görülmüştür. Haluk Bilginer'in başrolünde oynadığı filmde Demet Akbağ'ın yanı sıra Melisa Sözen, Ayberk Pekcan, Serhat Kılıç, Tamer Levent, Nejat İşler ve Nadir Sarıbacak da rol alıyor. Film, eski bir tiyatro oyuncusu olan Aydın'ın, eşşiz doğasıyla büyüleyen Kapadokya'nın, kış uykusuna yatmış kadar ıssız bir mekanında kendisiyle, hayalleriyle, sevdikleri ve taşrayla kurduğu ve zar zor sürdürdüğü ilişkileri konu alıyor.

3. Piyanist (The Pianist)

Piyanist (The Pianist)
@milvetti 'nin önerdiği 2002 yılında çekilmiş OSCAR Ödülllü dram filminin yönetmenliğini Roman Polanski'nin yapıyor. Senaryosunu Ronald Harwood'ın, Wladyslaw Szpilman'ın hayatını anlattığı kitaptan esinlenerek yazdığı Fransa, Almanya ve Polonya ortak yapımı filmin konusu şöyle:
27 yaşındaki Wladyslaw Szpilman, savaş patlak verdiğinde Polonya'nın geleceği en parlak konser piyanistlerinden biriydi. Diğer Yahudiler gibi o ve ailesi de evlerinden çıkartılarak Varşova gettolarına sürülmüştü. Savaş fısıltıları, direnişçiler ve sürpriz bir Alman subayı sayesinde Szpilman savaşta hayatta kalmayı başarır.

4. Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect)

Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect)
@alyazmali 'nin önerdiği Kelebek Etkisi, 2004 Amerikan yapımı bir dram, bilim kurgu ve gerilim filmidir. Başrollerini Ashton Kutcher, Amy Smart, Eric Stoltz'ın paylaştığı filmde, çocukluğundan gelen korkunç hatıralarıyla mücadele etmek zorunda kalan genç bir adam zaman içinde geçmişe yolculuk yapabildiğini ve olayları değiştirebildiğini fark eder. Ancak geçmişte yapılan her değişiklik hem kendi hayatını hem de çevresindekilerin hayatını büyük ölçüde etkiler. Üstelik çoğu zaman beklendiği gibi de olmaz!

5. İtirazım Var

İtirazım Var
@kalman 'ın önerdiği, 2014 yapımı polisiye komedi türündeki İtirazım Var filminin, senaristliğini , yapımcılığını ve yönetmenliğini Onur Ünlü üstleniyor. Aynı zamanda Onur Ünlü'nün 10 filme ulaşmasını istediği Milli Cinayet Koleksiyonu'nun üçüncü parçasıdır.
Eski bir boksör olan Selman Bulut, bir imamdır. Bir gün camide namaz kıldırdığı sırada bir cinayet gerçekleşir. Polisin olayın üzerinde durmaması üzerine Selman, cinayeti çözmeyi kafasına takmıştır.

6. Yıldızlararası (Interstellar)

Yıldızlararası (Interstellar)
@bk 'nın önerdiği OSCAR Ödüllü Yıldızlararası filminin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan oturuyor. Filmin konusu yakın gelecekte geçiyor. Yeryüzünde yaşam, artan kuraklık ve iklim değişiklikleri nedeniyle tehlikeye girmiş ve insanoğlu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Bu sırada yeni keşfedilen bir solucandeliği, tüm insanlık için umut olur. Buradan geçip boyut değiştirerek daha önce hiç kimsenin erişemediği şeylere ulaşmak ve insanoğlunun yeni yaşam alanlarını araştırmak ise bir grup astronot kaşifin görevidir. Kaşifler solucandeliğindeki 1 saat dünyadaki 7 yıla bedel olduğu için orada hızlı ve cesur olmak zorunda kalırlar.

sinema
tanınmış kişi

hihi hihi @hihi

Yorumlar

MoruK
MoruK @moruk
kaybedenler klübü ? üzdün beni @gulizar
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.