Gişe Rekortmeni Film Geri Dönüyor: Avatar 2 30 Eylül 2017 Cumartesi

Gişe rekortmeni Avatar filminin ikincisi çekiliyor.

Gişe Rekortmeni Film Geri Dönüyor: Avatar 2 1. resim
Gişe rekortmeni Avatar filminin ikincisi çekiliyor.

Daha ilkinin gösterime girdiği dönemde devam filmi söylentileri ortalıkta dolaşmaya başlayan Avatar için çok geçmeden James Cameron herkesi mutlu edecek açıklamayı yapmıştı. Ancak filmin gösterime girdiği 2009 yılından bu yana Avatar 2 konusunda herhangi bir ilerleme bir türlü sağlanamamıştı. Bu kez ikinci filmin yanı sıra 3, 4 ve 5’in de gösterime gireceği tarihler şimdiden açıklandı.

İlk filmde yer alan Sam Worthington, Zoe Saldana, Joel David Moore, Stephen Lang, Matt Gerald ve Sigourney Weaver gibi oyuncularla yoluna devam edecek Cameron, gelecek 4 filmde de Albay Miles’ın baş düşman olacağını belirtti.

Senarist ve yönetmen James Cameron’un destansı bir serüven olarak nitelediği ilk film 2.7 milyar dolarla gişe rekoru kırmıştı. Avatar 2’nin ilk filmden 11 yıl sonra 18 Aralık 2020’de gösterime girmesi bekleniyor. Filmin diğer devam filmlerinin vizyon tarihleri ise şöyle :

Avatar 3 : 17 Aralık 2021

Avatar 4 : 20 Aralık 2024

Avatar 5 : 19 Aralık 2025

Kaynaklar:

sinema
tv

alyazmali alyazmali @alyazmali

Yorumlar

horozainatyasasinhayat
horozainatyasasinhayat @horozainatyasasinhayat
bu kadar uzun sürecek ne var anlamadım, ilk 3d film olması biraz etkiliydi gişe rekorunda ancak konusu bilindik klasikleşmiş aşk ihtiras ihanet vs sadece herkes maviydi seri devam ettikçe gişe filmi olmanın da gazıyla sıçıp sıvayacaklarını düşünüyorum.
MoruK ☑️
MoruK ☑️ @moruk
serinin son filmi olan "avatar atakan' 2034 yılında çekilecekmiş..konusuda bir avatarın şehir hayatına olan adaptasyonu cocuklarına helal lokma yedirmek için boksör olması falan diyorlar.. @alyazmali
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.

Yazar

alyazmali
alyazmali
@alyazmali
PaüDedikodu'da İçerik Yöneticisi
2016 Girişli