anonim
hayatıma sevgilim olarak 2 gün önce birini dahil ettim. kendisine ilgisizliğinden umursamazlığından bahsettim. ben seni böyle üzdüğümü bilmiyorum sana ilgiliyim ama mesajdan duygular tam anlamıyla geçmez ama bundan sonra daha dikkat ederim dedi. doğru söylüyo diye düşündüm rahatladım o an. ama hala aynı. evet belki çok çok kısa bir süre ama benim sevgililik anlayışım bu değil sevgili olmak, merak etmeyi, güvenmeyi, güvendirmeyi, sahiplenmeyi, hissettirmeyi, saygıyı, dürüst olmayı, aile olmayı, seven olmayı, her an her şekilde fırsat bulmayı, görmek için deliye dönmeyi, her şeyden önce onu düşünmeyi, o olabilmeyi vs vs daha birçok şeyi gerektirir. benim için 'sevgi'li olmak bunları gerektirir. ama hiçbir zaman bunları hak edecek biriyle karşılaşmadım. hiçbir zaman da uzun ilişkim olmadı. sorun bende ben yapamıyorum düşünüyordum belki de öyledir gerçekten çok şey bekliyorumdur ve çok özverili davranıyorumdur alışık olmadıkları biçimde. şimdi tam buldum derken karşımdakinde bunların çeyreğinin bulunmadığını gördüm. bu beni yaraladı. kendi kendime sabret diyorum bu sefer rekor kır uzun düzenli olsun belki zamanla değişir diyorum. böyle yaparak hata mı yapıyorum bilmiyorum ama yine kolayca hemen vazgeçmek istemiyorum. çaba evet hiç göstermediğim çabayı göstermek istiyorum üzüle üzüle olsa da bitsin istemiyorum. 2 günlük bi ilişkim olsun istemiyorum tek istediğim olması gerektiği gibi davranılması. ben beni sevsin, merak etsin, hep görmek istesin istiyorum. erkekler hep beni seven, güvenebileceğim, temiz bir kız istiyorum derler. ama aynı özellikte birilerini bulduklarında sürdüremezler. yani illa kötü mü olmamız gerekir? üzmek mi gerekir? aranılan başka ne olabilir ki? fedakarlıksa fedakarlık, aşksa aşk, güvense güven... başka ne isterler? ahh anlamıyorum gerçekten bu anlamsızlığı. değer görmek için değer vermek gerek. şuan ona karşı o kadar doluyum ki. ama onunla bunları konuşup sıkmaktan korkuyorum. evet aslında sıkmaktan değil kaybetmekten. çünkü sevebileceğim benimle tamamlanıcak biri o. ve ben kaybetmek istemiyorum. gerçekten mutsuzum. mutsuzluğuma rağmen çaba göstermem ne anlama gelir bilmiyorum. kafam fazlasıyla karışık. ne yapılmalı bu durumda bilmem ben anlamamda zaten böyle şeylerden tecrübesizim. pişmanlığım olmaya gelmemiştir umarım. ve bir gün bu bütün dayanıklılığımın karşılığını en iyi biçimde alırım. sevgi için çaba gösteren herkesin kıymeti bilinmeli bence. düşünsenize biri sizi kaybetmemek için uğraşıp didiniyo siz bile kendinizi o kadar düşünmezken o sizi düşünüyo. ve bırakın artık şu hep en en fazlasını istemeyi bir gün çok pişman olup sert bi duvara toslamayın.

Yorumlar

bayanhaciyatmaz
bahsettiğin süre çok kısa. kimse kimseye bir anda alışıp sevip sıcak davranamaz. bu davranışı daha tam olarak alışamadığı için olabilir. belki de genel tavrı böyledir onu zamanla anlayabilirsin. ama 2 gün içinde karar vermemeni tavsiye ederim en azından 2 hafta bekle. sen çok büyük beklentiler içindesin bu beklentilerini de küçült ki sonrasında hayal kırıklığına uğrama. baktın olmuyo genel tavrı böyle fazla uzatmadan yollarınızı ayırırsınız. ayrılmak istemiyorsan da ya sen beklentilerinden vazgeçeceksin ya da o davranışlarını değiştirecek
anonim
İnan bana birinden bunları duymaya çok ihtiyacım var. özellikle önerilere. çünkü dediğim gibi benim tecrübem yok ve sanki ne yapsam yanlış olucakmış gibi.
sapsirik
kısa ve net: sevgilinden çok şey bekliyorsun. boğma
genelmagdur
bacım hayat hikayeni anlatsaydın. bildiğin roman olmuş bu. hiç mi arkadaşın dostun yok? bu kadar yazana kadar git birileriyle dertleş. bize de yazık ya insaf
herhangibirbayan
ben sevgilimi boğmuyorum boğmuş olsaydım buraya yazmazdım onunla konuşurdum. sadece aklımdakileri ve kalbimdekileri dökmek istedim. @bayanhaciyatmaz tamda beklediğim şekilde karşılık verdi. ve @genelmagdur arkadaş çok ama dinleyecek kadar bencil olmayan insanlar yok etrafımda. @foxy07 ninde dediği gibi burası herkese açık bi site. kimin ne yazacağı ya da neyi okuyacagına kimse karışmamalı. niyetim sadece içimi döküp akıl almak ve aklımdaki karmaşıklığı düzeltmek.
anonim
dedikleri gibi 2gün çok kısa bi süre, biraz bekle aynı devam ederse bence bitir. çünkü sen dayanamayıp sürekli niye böyle oluyo dikkat et dersin, o tamam der ama bi zaman sonra bunlardan sıkılır o bırakır bence...
ucgenpeynir
bunu o kişi okusa ok yazar geçer
md
md @md
3 yıl
bende tam tersi yukarıda bahsettigin şeyleri fazlasıyla yaptığım için yalnızım. benden ayrılan her kız ilgi bollugundan bırakıp gitti. bu yazıdan şunu anladım, herkes yanlış kişilerle tanışıyor.
sairiniz
sevmek denilen nane her bedende farkli dozdadir. onun en fazla sevebilecegi senin icin yetmeyebilir. birde o istediklerin varya sevsin merak etsin gormek istesin mesaj atsin falan onun dozu az fazla olursa sen bunalir kacarsin. oyle olmaz deme kesin olur. herseyin fazlasi zarar. ismi cismi sayisi ne olursa olsun.
kimmis
sevgili anonimcim belki sana söyleyemediği onu sıkan, bunaltan, hayatını darlayan nedenler vardır ve o bunlarla uğraşmaktan sana vakit ayıramıyordur bu ara. olamaz mı olabilir çünkü bizzat ben de 1 hafta öncesine kadar ne yazdıysan aynı durumdaydım. alıp karşıma oturup konuşacak vakit bile bulamamıştım ama bulduğum zaman söylediğimde ketum yapısından dolayı bana iş yerinde olan sıkıntıları anlatamadığından onlarla uğraştığından bu aşırı yoğunluk içinde kendisinin bile kaybolduğundan bahsetti. ben başta o kızdığım kırıldığım tüm şeyleri gereksiz bulmaya başladım bir anda. dedim ki kendi kendime bir insan her zaman iyi hoş olmayabilir eğer sen onu seviyorsan iyi günde kotu günde yanında dur geçer. tabi bu arada bu durumdan kendisinin de çok rahatsız olduğunu söyler ve hep özür dilerdi. tamam o durum şu an hala geçemedi ama benimkinin de derdi çok be. ama ne oldu en azından benimle dertleşmeyi öğrendi. İstersen sen de olaya tek taraflı bakmayı bırak da bir onu yokla acaba bir sorunu mu var diye. benden sana bir yaşanmışlık tavsiyesi diyelim :)