mrrobot
buraya yazmam biraz garip ama artık dostlarımın bana yaa cok ıyısın demesınden sıkıldım arkadaslar ben ıyı bırı degılım ıyılık cok baska sadece ınsanı görevlerımı yerıne getırıyorum ve ne yazıkkı bunları yapmam bıle sıze asırı sasırtıcı gelıyor ıcım sızlıyor ınsanlık bu kadar düşmemeliydi ...

Yorumlar

hopdedik
mr robot mu izliyorsun.. seni kardeşim ilan ediyorum
kimimben
bu işte bir gariplik var elliot. şahsen hiç bir dostuma ''çok iyisin.'' demedim şu ana dek. onlar da bana demedi. bir dostun bir dosta ''çok iyisin.'' dediğine de şahit olmadım.
mrrobot
:d izliyorum ve yasıyorum sanırım öyle garib
mrrobot
(kimimben) ya sen dostum kelimesinin anlamını yanlış anlamıssın yada dikkat et ne sen dostsun ne de onlar belkide bahsettigim insanlıktan uzaklaşmıs bu degerleri yitirmiş toplumun bir parçasısın farkında degilsin sana bi tavsiye bakmakla görmek aynı sey degil baktığında arkadas gördügunde hiç bir sey degidir ..
kimimben
''dostlarım'' olarak kullandığın kelimeyle etrafındaki şahısları kastetmişsin. ben de aksini iddaa etmedim. dost mu arkadaş mı karşılaştırması yapmadım. herkesin değerleri farklıdır. değer verdiği şeyler de öyle. toplumun değerli dediğin şey tüm değerleri topladığında aklında kalandır. 100 kişiye sorsan 90 ı memnun değildir yaşadığı toplumdan. ama eyleme geçmezler. sadece memnuniyetsizliklerini dile getirirler. birinin sana iyi olduğunu söylemesi o eylemi onun yapmayacağı, yaptığın için garipsediği anlamına gelmez. garipsemen gereken şey kötü sonuçlar doğuran ve ya kötü niyetle yapılmış, başkalarının özgürlüklerini açık açık kısıtlayan hareketlere kötü diyemeyen toplum olmalı. benim şahsi fikrim bu yönde.
mrrobot
dülüncelerın ıcın tesekkurler ana problem ınsanların yaptıkları degıl yapmadıklarıydı aslında
anonim
ne zaman yukseldi nerde gordun.