mortaldance
hayatındaki her zorlukla başa çıkmış, dimdik ayakta durmuş, kimseye boyun egmemiş, karakterinden ödün vermemiş, yemek yapmasını da bilen gezmesini de bilen, her şeyden önce kendine saygısı/insanlara saygısı olan kadınlar dururken; starbucksta kahvesini yudumlarken tırnağının kırılmasını dert edinen, hiç bir zorlukla karşılaşmamış, bunlarla başa çıkamamış, gece yarısı ne yapıcağını bilemeden ağlayıp yakınan kankitoşkolarını arayan, en büyük sorunu parti de pişti olmak olan pelinsulara değer verirseniz kalbiniz de kırılır aldatılırsınız da. en ufak bi zorlukta sizin yanınızda olmak yerine herhangi bir kafede oturup kahvesini de yudumlar, cebinizi de yakar bunlar. sonra şikayet etmeyelim lutfen beyler. tabi bu dediğim berkecanlar içinde geçerli.

Yorumlar

anonim
evlenek mi ne dion 😁😂
anonim
bak kardeşim hayatın sana sundukları ve senin ondan aldıkların farklıdır. ben bir pelinsu yum, ama hayatı gören bilen. kendinize gelin
mavimtrak
starbucks'ta tek pelinsu gibi tipler oturmuyor canım insanlara saygısı olan kimseye boyun eğmeyen zorluklarla baş etmesini bilen kültürlü bizim gibi insanlar da oturuyor. sorunun pelinsu'larlaysa starbucks'ı suçlama yani, onlar her yerde, her koşulda var.
tirrek
okumamı ister misin?
matmazelle
çok haklısın sonuna kadar katılıyorum. maddi manevi durumu iyi olup her şeyi elde etmiş insanlarla, sürekli bir şeyler için çaba sarfedip zorluk çeken insan bir olmaz. "ben bir pelinsuyum ama hayatı görebilen" bu nasıl oluyor anlatsana biraz çok merak ettim. benimde bir arkadasım varda sen gibi olgun falan olduğunu iddaa ediyor. ama nedense öyle olmuyor. bence siz kendinize gelin! yaşamadığınız duygular için biz olgunuz yok efendim biz şöyleyiz demeyin. senin sevgilinden ayrılmana benzemez cici kız hayatı öğrenmek 😉
kimimben
ekonomik durum karakterin şekillenmesinde önemlidir, doğru. ama sadakat, bilgi birikimi vb. şeyler sadece bu değişkene göre şekillenmez/oluşmaz bence. çünkü hayattaki her problem ekonomik değildir. aile yapısı, yaşadığı şehir, arkadaş çevresi gibi bir çok etken var.yani starbucks ta kahve içip, tırnağının kırılmamasına dikkat eden, maddi herhangi bir zorlukla karşılaşmamış aynı zamanda partnerine sadık olan, sıralı otogaz sistemi olan (cep yakmayan) kızlarda var.
mortaldance
nasıl da güzel çarpıtmıssız. starbucksla bi sorunum var sanki ya da siz oranın sahibisiniz. sadece bi örnek verdim. böyle olmayan kızlar yok demedim en başında oyle olmayan kızları vurguladım zaten. ayrıca bu hayatta oyle sorunlar var ki senin derdin sana büyük gelir ama benim derdim seninkinden de büyüktür. ben bu yüzden sana kızamam çünkü zaten sen daha kotusunu gormemissin daha.
ayrıca ne olduğunu kabul ediyorsan ben buna karışmam sonuçta herkes kendi hayatı için çabalar. senin hayatın zor değilse bi şeyleri alamıyorsan o da senin kendi kapasiten.
tirrek
bu durumu ve yorumları okurum 50 kuruş şartıyla xdxdxd
mavimtrak
milletin ne yaşadığını bilmeden onu tanımadan hayatını bilmeden sen de yorum yapamazsın. belki o senden daha ağır bir şey yaşadı ama bunu kimseye yansitmadan mutlu gözükmeye çalışıyor ne biliyobiliyorsun?!
mortaldance
derdi cok olupta kimseye anlatmayan sürekli gülen kişi benim zaten sen kime kimi anlatiyorsun? benim derdimi bilmeden niye yorum yapıyorsun ve kendinle çelişiyorsun? emin ol kimsenin neyi olduğunu tam anlamadan yorum yapmam. yüzü ne kadar gülse de gözleri ele verir, kendimden biliyorum.