bilinemez
agnostik olduğumu ilk başlarda kimseye söyleyememiştim, arkadaşlarımın beni dışlıcanı düşündüğüm için.sonradan öğrendim çoğu arkadaşım ateist ve deistmiş.

Yorumlar

mustakbel_muhendis
merakimdan soruyorum agnostik ne?
itirafci
teolojik anlamda tanrı'nın varlığının ya da yokluğunun, bilimsel olarak da evrenin nereden türediğinin bilinmediğini veya bilinemeyeceğini ileri süren felsefi bir akımdır.bu akımın takipçilerine agnostik veya bilinemezci denir.
muhendis
harbiden ya ne saçma şeyler ateist filan
bilinemez
mühendis abla sen ateizmi saçma buluyosun ama ateistlerin ve agnostiklerin islamı bi müslümandan daha iyi bildiğini söyleyebilirim. ve eminim kuranı senden daha iyi biliyorum, agnostik olmama rağmen kuranı okuyorum ve dini araştırıyorum boş insanlar değiliz :)
mustakbel_muhendis
anladım itirafci sağol :) niye utaniyosunuz ki inancinizdan? benim de ateist bi arkadasim var ve hic bi zaman muhabbeti kesmeyi dusunmedim. cunku cok iyi biri. onemli olan da bu zaten
itirafci
ne ne deist ne de ateistim hele hele agnostik hiç değilim..sadece anlamlarını bilir elimden geldiğince ibadetimi ederim.saygı gösteren herkese saygıyı bir borç bilirim... ne demek mühendis hanım :))
pi_sayısı
utanmak değil bizimkisi dışlanma korkusu.insanlar saygı duymuyorlar düşüncelerimize.. hele bazılari var ki bizi hepten garip karsiliyor..
mustakbel_muhendis
mühendiscim ben agnostik ne diye küçümsemek için değil ne olduğunu bilmediğim için sormuştum yalnız.
mustakbel_muhendis
haklisin pi sayısı malesef öyle insanlarin sayısı cok fazla. aleviler müslüman oldugu halde onlari bile disliyorlar ki sizin korkunuz normal bu durumda
bilinemez
size çok şey anlatmak isterdim ama burası müsait bi ortam değil :)
pi_sayısı
bu işler karışık yani.. :)