bilinemez
kurban bayramına karşıyım ancak ayda yılda bir et yiyebildiğimiz için kimseye bir şey diyemiyorum.

Yorumlar

el_zamazing0
kurban bayramına et gözüyle de bakmak ayrı bir hoşgörüsüzlük..
bilinemez
hangi gözle bakacaktık? tanrının kan istemesi mi? insanların katilliği mi? çocuklarının gözlerinin önünde kesilen hayvanlar mı? kurban bayramı et bayramından başka bir şey değildir. bir de inanılan tanrının kullarından cinayet istmesi var tabi.
el_zamazing0
'agnostik olduğumu ilk başlarda kimseye söyleyememiştim, arkadaşlarımın beni dışlıcanı düşündüğüm için' bunu yazan sendin.. nedeni de dini inançlara saygı olmadığını düşündüğün için.. ama şu an yaptığın yoruma bakarsan aynı inanca saygı yoksunluğu sende de mevcut.. bir de kuran'ı kerimi okuduğunu yazmışsın..ama ne yazık ki anlayamamışsın..neyse daha fazla yazmaya gerek yok..bunların yeri burası değil..ayrıca dinleri inançları yargılamak eleştirmek senin haddine düşen bir şey de değil..bu dediklerimi idrak edebileceğini sanıyorum..üstüne yorum yapmıyacağım çünkü.. İnançlara saygi değil mi bilinemez
realist
kurban bayramı deist ve ateistler ile sizin düşüncenize sahip kişilere tatil olmamalı bence...
bilinemez
öncelikle şunu söyleyeyim kurban ibadeti vaciptir. yani yapılması şart değil. namaz oruç gibi farz ibadetleri yapmayıp kurban kesip müslüman olan insanlarsınız bu birincisi. dinleri ben yargılamıyorum sadece sorguluyorum ve sana islamda ve kuranda birçok eksik bulabilirim bu ikincisi. üçüncü olarak, belirli bir canlı grubunu katledip bunu bayram olarak adlandıran bir dini kabul etmem mümkün değil(sadece hayvanlar değil inanmayanların da öldürülmesi emredilir kuranda). dördüncü ve son olarak agnostisizm bir inanç değildir bil istedim :)
bilinemez
realist benim için tatil olup olmaması sorun değil bir şey kaybetmem ama kurduğun cümledeki ayrımcılık senin dinine ne kadar bağlı olduğunu gösterir :)