superman
bim'e doğru yola çıktım. zaten iki adım ötesi bim. evdeki kadın terliklerini giyip çıkayım lan dedim, kim iki saat şimdi bağcık bağlayacak.
bim her zamanki gibi sakindi. klima çalışıyor ama soğutmuyordu. nasıl bir klima lan bu diyerek incelemeye başladım. ama görevli beni balici sandı, çünkü ayaklarımda da acayip terlikler altımda çamaşır suyu sıçrayıp da rengi atmış bir pijamayla pek de güzel bir gaspçı havası veriyordum.
abi bu klima üflemiyor galiba' dedim. ama cevap vermedi, işine döndü.
tam arkamı dönüp gidecekken tanıdık bir ses duydum. pek bir tanıdık. sanki bir zamanlar kulağıma 'aşkım' ,'seni seviyorum' diyen bir ses.
yavaşça arkamı döndüm. evet, eski sevgilimdi bu. bir zamanlar sevdiğim kadındı. bir zamanlar elele tutuşarak mal gibi gezdiğimiz kadın.
şimdi sevgilisiyle bim'e gelmiş alışveriş yapıyordu. bir zamanlar aşık olduğum
kadındı bu.
evet bir zamanlar uğruna canımı verebileceğim kadındı bu.
ben şaşkınlıktan elimdekileri yere düşürünce bunlar birden irkildi ve hemen arkasını döndü. ben, beni görmesinler diye hızlıca aşağıya eğildim ama lanet olası bim'de raf diye bir şey yok ki. raf yerine kolilerde ürün sergileyen bim sayesinde saklanamadım.
peki size sorarım. siz arkanızı döndüğünüzde, devekuşu gibi saklandığını sanan ama ayağında ufak numara kadın terlikleriyle çömelmiş bir adam görseniz ne yaparsanız? işte onlar da öyle yaptılar. bastılar kahkahayı. yavaş ve gurur yıkılmışça ayağa kalktım.
gözlerine baktım. bana baktı, mahzun bir bakış görmek isterdim ama alay ediyordu resmen. ayaklarıma bakıyordu. kadın terliği giymiş, parmakları
ucundan çıkmış bir ayak. buydum işte. sen bu adamla bir zamanlar çıkmıştın. şimdiki sevgilin çok iyi giyinmiş ama bir bak bakayım ona.
bim'de bu şıklık? sence de biraz samimiyetsiz değil mi? ben en azından yakışıyorum buraya. içimden geldiği gibiyim.
böyle düşündüm ama sonra hadilann dedim. adam kapmış kızı, ben de lavuk gibi pijamayla terlikle geziyorum. kim naapsın lan beni. 'nasılsın görüşmeyeli?' dedim. 'iyiyim' dedi. 'ne güzel' dedim. 'hıhı' dedi.
gittikçe gerginleşiyordu ortam. yeni sevgilisi kıllandı mı acaba diye baktım ama
'nasıl olsa bu lavuktan bir zarar gelmez' düşüncesi hasıl olduğundan zerre umrunda değildim herifin. adam en ucuz kangal sucuğu seçmekle meşguldu.
'niye böyle olduk biz?' der gibi baktım. 'ne diyorsun?' der gibi baktı
bana. 'niye böyle olduk diyorum?' der gibi tekrar baktım. 'ne diyorsun anlamıyorum' der gibi tekrar baktı bana. 'neyse salla' der gibi baktım. o alışverişe devam etti. bir güle güle demeden.
gözyaşlarımı saklayarak elimden düşürdüklerimi aldım ve kasaya gittim.
bir de peçete aldım, gözyaşlarımı silmek için. kasadaki görevli yine baliciymişim gibi baktı bana, 'paran var mı' der gibi baktı bana, bana bakmasın artık kimse. al lan paranı der gibi uzattım, para üstü beklemeden çıktım ama sonra hemen geri dönüp şahsiyetsizce aldım paranın üstünü. tam çıkacakken fiş almayı unuttuğum aklıma geldi. dönüp onu da aldım.
, bir romantizm de yaşayamadık be.
eve giderken serkan geldi yavaşça yanıma. tek dostum, yoldaşım, üzgün olduğumu anlayabilen tek insan.
'abi bir şey diycem. pijamanın arkasında delik var, arkan gözüküyor,
o günden beri evdeyim. bim'e de başkasını yolluyorum.

Yorumlar

evkedisi
oha abi ya kahkaha atarak okudum :d
deri_ceketli_cocuk
okurken üzüldüm de, güldüm de.. güldüğüm için kusura bakma ama bunu bir başkası yaşamış olsa ve burada sen bunu okusan eminim sende gülerdin. yorum yapacak fazla bir şey yok. bedevilik gününmüş be kardeş. bundan sonrasında böyle bir şey yaşamaman dileğiyle.. İyi davran kendine.
superman
bu arada bu yaz yaşadığım bir olay klima soğutmuyordu garip bi ismi vardı zibiro gibi saçma marka bim üretmiş onu da galiba. deri ceketli kardeşim haklısın şimdi dönüp baktığımda bir tek bu olaya değil yaşadığım bir çok şeye gülüp geçiyorum :) çünkü hayat bunu gerektiriyor :)
sapsirik
yanlız bu yazı alıntı onu bi bilin de
sapsirik
giriş cümlesini google a yazın direk çıkar zaten
eksici
okumadım kardeş.bir daha bu kadar uzun yazmayın.admin sende uzun yazıları onaylama yada alt tarafına kısa özetini yaz.
matmazel
superman güldürdün beni allahta seni güldürsün :d