toksikasabikisi
şu hayatta aradığım insan benimle sıkılmadan bütün gün felsefe, sosyoloji ve psikoloji konuşabilmeli. bulduğum an evlencem. direkt.

Yorumlar

toksikasabikisi
@enk o konu biraz şüpheli. (bu arada önyargı ve aşağılama kısmını kaçırmışım önceki yazında.) İnsanlara karşı bazı önyargılarım olabilir yaptıkları hareketler ve konuşma tarzlarına dair ancak her ne kadar kendimi bazı küçük konularda üstün görsem de ben asla insanları aşağılamam. çünkü tanıştığım herkesin benden üstün başka özellikleri var.

eğer gerçekten baktıysan önceki yazdıklarıma ben genellikle kara mizah veya abartılı alay kullanırım. orda yazılanların hepsi yeni tanıştığım insanlara karşı belli bir süre soğuk davranmamı anlatır. çünkü mantıklı olan bu , yeni tanıştığın insanların nelerden hoşlanmayacağını bilemem (soğukluktan hoşlanmıyor olabilirler ama hemen hemen en güven gördüğüm davranış bu). belki diyebilirsin burda cesurca konuşabiliyorsun diye ancak burdaki olay kimsenin kim olduğumu bilmemesi (bir kişi hariç). tek bir fotoğraftan kimse beni binlerce kişinin bulunduğu üniversitede bulamaz ve bunun rahatlığıyla konuşabilirim kafama göre.

ve de önceki yazıdan ilerleyeceksen sormam gerek kendini bu konuda pazarlayabilmiş olanlara çekildiğim fikri nerden geldi? ne öncekinde ne de bunda böyle bir şey söylemedim. diğer yazıda söylediğim herkese karşı o tarz davrandığımdı. bundan genel olarak herkese karşı önyargılı davranıyor olabileceğimi düşünmeni anlayabilirim ancak bundan kendini pazarlamaya çalışan insanları sevdiğim gibi bir anlam çıkartmışsı ve bu da anlamsız. o tarz rol yapan insanlar yoğun konulara geçildiğinde afallamaya başlarlar ve konu o anda bitmiştir zaten.

yazdığım 4 cümleden benim önyargılı ve şekilci bir insan olduğum gibi bir önyargıya kapılmışsın ve sana bunu içtenlikle söyleyebilirim ki bu yanlış.