anonim
arkadaşlar konu hakkında her türlü fikre açığım.
bu güne kadar hep kimya mühendisi veya yazılım mühendisi olmanın hayalini kurdum.2 sene boyunca sınavlara girdim tercihlerimi de bu iki meslek arasında yaptım.3.girişimde kaç yaşıma geldim artık bir yere gireyim düşüncesiyle çok berbat bir bölüm yazdım.(bölümü söylemek istemiyorum anlayışınız için teşekkür ederim.)her sabah kalktığımda o dersleri görmek işkence gibi geliyor.saçma sapan ve basit ve alakasız konuları ciddi ciddi işleyen diğer öğrencileri görünce bu bölümün bana göre olmadığını ve gerçekten istediğim bölümün peşinde koşmadığım için yaşadığım pişmanlığı anlatamam.biraz düşündükten sonra sınavlara tekrar girip istediğim bölüme bu sefer girmeyi hedefledim.ygs ye 5 ay kaldı ama 3 senedir ard arda girdiğim için konulara hakimim.size sormak istediğim asıl soru okul ve sınav çalışması aynı anda yürür mü yoksa kaydımı dondurup sadece sınavlara mı çalışsam ? sonuçta iki türlü de kazanamazsam 1 senem gidecek ama 1 sene dışında kaybedeceğim bir şey olmayacak.

Yorumlar

anonim
dondur ve lys çalış bence
hayatcokzorcok
bölümünü çok merak ettim biliyorum söylemen de olmaz ama en azından baş harfini yazsan
anonim
kaydını dondurmak için geçerli bir bahane sürmen gerekir ama. tabiki dondurmak mantıklı sonuçta hiçbir kaybın olmaz elinde devam edebileceğin bir bölüm olur. ama yine istediğin yeri kazanamazsan bu sana çok koyar ve bir yılın daha evde geçer. en yakın arkadaşım odtü psikoloji istiyorum diyerek ilk yıl bir çok yerde psikolojiye puanı yettiği halde tercih yapmadı. İkinci yıl sadece birkaç yerde ücretlilere tutuyordu, sonraki yıl da aynı şekilde. bu dördüncü yılı ve bu yıl ücretli yazmaya karar verdi puanı ücretliye bile tutmadı. şimdi keşke öğretmenlik falan yazsaydım en azından üniversiteli olurdum kaç yaşındayım evde boş boş oturuyorum diyor. bence o yüzden 3yıldır denediysen kaydını dondurup bir yıl daha kaybetmeyi göze alma ve ikisini birlikte yürütmeye çalış
anonim
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.uzun uzadıya düşündükten sonra kaydımı dondurup bir dershaneye yazılıp 7/24 sınava çalışma kararı aldım.okul+sınav çok zor olacak.sınava ağırlık versem okulda yine 1 sene kaybederim diye düşünüyorum.1 sene kaybedeceksem de dondurup adam akıllı çalışsam daha mantıklı olur. @hayatcokzorcok adı lazım değil baş harfi m :)
anonim
kardesım aynı yoldan bende gectım zamanında, okulu bosver varını yogunu ygs-lys ye ver
anonim
adminciğim bu gönderiyi silebilir misin rica etsem.İfşa olma ihtimalim baya yüksek :d