Admine bir sorum var

mckmusicpro
mckmusicpro @mckmusicpro
bu sitede ufaktan siyaset yapabilir mıyız, yorumlarda siyaset falan tartışsak sakince güzel olmaz mı

Cevaplar

Akif Yanbak
Akif Yanbak @admin
siyaseti siyasiler yapsın. sitemizden uzak dursun.
anonim
anonim @anonim_bayan
emin ol sakince olmayacaktır bi süreden sonra bi taraf saldırıya geççek.herkese göre kendi bildiği doğru hiç görmedim birinin kabul ettiğini haklısın dediğini,bi işe yaramayacak..anca aynı gç
baykafka
baykafka @baykafka
adoya benden galp :)
anonim
anonim @anonim_bay
siyaset yapınca başın göğe mi erecek? ayrıca siyaset yapabilek bilgiye sahip misin? eminim değilsin. eğer öyle olsaydı burada siyaset yapmak istemezdin. sen okulunu oku boşver böyle şeyleri. üşendim giriş yapmaya. (laedri)
Akif Yanbak
Akif Yanbak @admin
şekil a'da gördüğün gibi leadri daha direk siyaset olmayan bir konuya bile şiddetle girdi. bir de siyaset konularını düşün. sitemiz pozitif algıdan yanadır. o yüzden beğenmeme butonunu bile kaldırdık. 3 günlük dünyada sinirlenmeye hiiiç gerek yok.
anonim
anonim @anonim_bay
göm beni admin yerden yere vur beni.. (laedri)
eksici
eksici @eksici
admin negatif durumlara savaş açmasıyla ünlü
büt
büt @büt
mesela intihar haramdı adminde eksilemeyi kaldırdı :d
mckmusicpro
mckmusicpro @mckmusicpro
laedrinin yorumundan sonra haklısın admin, laedri sen de kusura bakma bilemedik bir şeyleri. senin dediğin gibi bütün tartışanlar konu hakkında tam bilgiye sahip olsaydı zaten tartışma olmazdı. tartışarak edinebilirsin bilgiyi, bilen bilmeyene anlatır. "eminim değilsin" şeklindeki ön yargılarından kurtulmalısın
Laedri
Laedri @laedri
tartışmakla bilgi alışverişi farklı şeyler kardeşim. sen 24 saat siyaset yapmaya çalıssanda ben senin doğrularını kabul etmem sen de benimkileri. siyasetle bilginin %100 bi bağı yok. yaşayış tarzı aile yapısıyla daha çok ilgili. senin admine sorduğun soru
Laedri
Laedri @laedri
...birbirimizi bilgilendirebilir miyiz değil siyaset yapabilir miyiz? tartışabilir miyizdi. neyse daha fazla uzatmayalım. bak insanlar tartışımca pek anlaşamıyolar. ben bu tartışmadan şahsen bişey öğrenemedim. bilgi falan kazanmadım. saygılar.
Laedri
Laedri @laedri
ayrıca emİnİm değİlsİn dememin nedenini de belitmiştim. böyle bi ortamda siyaset yapma arzusu olan bi şahsın siyasetle pek ilişkisi olduğunu sanmıyorum. herşeyin yeri ve zamanı var. senin ne düşündüğünü bilmeden söylüyorum bunları bunu göz önünde bulundurarak değerlendirmeni isterim. kalbini de kırmak istemedim kırdıysam affola
mckmusicpro
mckmusicpro @mckmusicpro
kardeşim ben burada tartışılsın derken 2 zıt kutup birbirine küfretsin demedim, benim kastettiğim şey siyasi bir olay olur, biri bir şey yapar, doğruluğu yanlışlığı tartışılır. ayrıca tartışmak ile bilgi alışverişi farklıdır dediğine kesinlikle katılmıyorum, müzakere denen bir tartışma biçimi vardır. google'a müzakere yazarsan amacını öğrenirsin. ve bence tartışmak için buradan daha iyi bir yer yok, kimse kimsenin kim olduğunu bilmiyor, kimsenin kimseden korkusu yok. "sokakta siyaset yapılmaz, sosyal paylaşım sitelerinde siyaset yapılmaz, okulda yapılmaz, orda yapılmaz burda yapılmaz" sen söyle kardeşim, vatandaş nerede siyaset yapacak?
Laedri
Laedri @laedri
siyaseti siyasetçi yapar kardeşim. vatandaşın işi yapılan siyaseti değerlendirmektir. kendine yakın olan siyaseti destekler vatandaş. siyasetin asıl yeri meclistir. biz gençler olarak bu kelimeyi biraz yanlış anlıyoruz. siyaset yapmayı parti savunuculuğu sanıyoruz. nerde yapalım diyosun ya. mecliste istediğin kadar yapabilirsin kimse karışmaz. veya herhangi bir parti çatısı altında.
mckmusicpro
mckmusicpro @mckmusicpro
kardeşim üstteki yorumumdaki ifademe dikkat edersen güzel olur "iki tarafın birine küfür etmesi" lafından kastım parti savunuculuğu yapılması. ben zaten a partisini bağıra bağıra, b partisini bağıra bağıra savunmaya zaten karşıyım. ama yine bir önceki yorumuna gelirsek "siyasi olayların doğruluğu ve yanlışlığı tartışılır" dedim. bu olayları vatandaş tartışır, düşünür. sen düşünürsün, ben düşünürün birbirimize anlatırız "ya ben böyle düşündüm bi baksana" derim, sen de dersin ki "ya öyle ama bir de şu var, o gün şu da oldu" ve böylece ben bilgilenmiş olurum. bunu sen yapmazsan, ben yapmazsam kim yapacak? meclisteki vekiller? meclisteki vekillerin tartıştığı mı var? a partisindekiler kendi arasında tartışıyor biri diyor "bu böyle" öbürleri "evet çok doğru" b partisi aynı şekilde. vatandaş kendi arasında a'lısı b'lisi tartışacak ki ortaya yeni ve daha güzel bir c fikri çıksın. haksız mıyım?
Laedri
Laedri @laedri
ya kardeşim lütfen uzatmayalım. bana gelip meclisteki vekillerin tartıştığı mı var diyosun allah aşkına uzatmayalım sende arada sırada trt3 ü falan izle bak bakalım mecliste ne yapıyolar. onlarda tartışa tartışa bi süre sonra kavga ediyolar. neyse gereksiz uzadı daha fazla uzatmayalım.