Para Yönetmi

anonim123
anonim123 @anonim123
sizce ünide aylık ne kadar paraya ihtiyaç diyarın ne kadarla rahat ederim ? mesela okul yemekhanesine aylık ne kadar gider ? kitaplara kıyafete ulaşıma gezmeye ? okulun ordaki kafelerde bi oturuşta ne kadar gider bide ayda kaç kere gidilir öyle yerlere ? bide aklınıza gelen harcama kalemlerini yazar mısınız ?

Cevaplar

bayanhaciyatmaz
bayanhaciyatmaz @bayanhaciyatmaz
kitapları fotokopiye sor varsa fotokopilerini al diğer türlü tek kitaba 25-40 lira arası para verirsin bu da 4 5 kitap alınca sana baya pahalıya patlar. ulaşım minibüsle 1.25, otobüsle 1,35 ama otobüs kartını abonman yaparsan 60 lira 80 biniş oluyor. denizli'de gezmek için gidilcek tek yer pamukkale gidiş- geliş 8 lira. kafelerde oturduğunda kaç para harcayacağın sana bağlı öğrenciler genelde çaydan vazgeçmiyor çünkü en ucuz çay :d yemek falan da yemek istersen bir oturuşta en az 10 lira harcarsın. kafelere hergün gitmek istiyorsan çaydan vazgeçmemeni öneriyorum :d zaten bir süre sonra kafeler sıkmaya başlar gitme sıklığın azalır. dikkatli harcarsan ayda 400-450 lira yeter. yemek için yemekhaneyi tercih et dışarda aynı yemeklere iki katı para harcarsın. ev yemeği dışında yemek yemek istersen de kafeleri değil de dürümcüleri, fast food yapan yerleri tercih edebilirsin genelde fiyatları 5-6 lira civarı oluyor