adobe premier

Koray Kaya
Koray Kaya @kalman
sinemada ve televizyonlarda izlediğimiz bir çok dizi ve filmin ortaya çıkmasını sağlayan yegane programlardan biridir. kurgu ve prodüksiyon temelini oluşturan program günümüzde olmazsa olmazlar arasına girmiş youtuberlarında en büyük geçim kaynaklarından biri olmuştur.
hihi
hihi @hihi
öğrenmesi basit uygulaması zor olan bir programdır. 3 dakikalık bir video için saatlerinizi harcatır size.
wita
wita @wita
aşktır vegasa göre kolay kullanımı vardır cpuyu gereksiz yük altında bırakmaz ama iddialı ve karmaşık işler yapacaksanız hayattan soğutur 7 dakikalık videoya 60 saat uğraştiğım olmuştu
Stfordreams
Stfordreams @Stfordreams
bir montajcı olarak genel bakışımı anlatayım.arayüzü biraz karışık olmasına rağmen büyük emekler sonucunda büyük videolar çıkartan bir program.tabii adobe after effecte göre zayıf kalıyor. 5 snlik efekt için 15 dk bile uğraşabiliyorsunuz. ama benim tercihim sony vegas. her ne kadar adobe müthiş bir iş çıkarsa da sony vegas pratik ve klasikliğiyle farkını ortaya koyuyor.
Koray Kaya
Koray Kaya @kalman
@Stfordreams yanlışım varsa düzelt premiere kurgu ve montaj için after effectste gerekli efektleri sahnelere eklemek amacıyla kullanılan programlar değiller mi ben genellikle efekt ekleyeceğim kısmı after effectse aktarıp işimi görüp tekrar premiere alıyorum hem daha hızlı hem daha seri oluyor.
Stfordreams
Stfordreams @Stfordreams
@kalman yok doğru diyorsun ben genel anlamda bahsetmiştim adobe after efekt daha iyi diye (effect, translation...)