felluce
eski sevgili hakkında konuşmak yeni sevgiliye haksızlık, ihanet değil midir ? demek ki eski sevgilin seni sevmemiş ayrılmışsın, bari yenisine sahip çık değil mi ?
felluce
bir insana sevdiğimizi belli etmek için illaki "seni seviyorum" mu demeli, bakışlardan, konuşmalardan, haraketlerden anlaşılmaz mı ?
felluce
dönüp dolaşıp geldiği kürkçü dükkanın kapalı olduğunu gören tilki kadar şaşkın ve çaresizim.
felluce
biri benimle ilgilendiğinde yada öyle yapıyormuş gibi yaptığında karşımdakine göre cevap veriyorum. bazen başıma gelmemiş bir talihsizliği anlatıp mutsuz gibi gözükten sonra karşımdakinin sevinçten gülmemek için kendini nasıl tuttuğunu izliyorum. o anda karşımdakilerin içinde ne büyüklükte bir canavar olduğunu tespit ediyorum. "bir dost" tarzında değilde genel bir tavsiye: gerçek acılarınızı kimseyle paylaşmayın. sonra eğlence konusu bile olabilir.
felluce
bilmiyorum siz de yaşıyor musunuz bazen birileriyle tartıştığım oluyor ama tartışmada söylediğim sözleri tatmin edici bulmuyorum. taa ki eve gelip başımı yastığa koyana kadar. ondan sonra kafamda olayı canlandırıp daha yerinde, daha oturaklı sözler söylüyorum bazen tartışma uzuyor kasedi başa sarıp daha kısa ve öz cümlelerle tartışıyorum. bu konuda yalnız olduğumu düşünmeli miyim ?
felluce
kadınların ağladığına inanmıyorum. yok dün gece hüngür hüngür ağladım falan hikaye. bir insan derinden bir acı hissetmeden ağlaması timsahlıktır. kızlar, ablalar, teyzeler yemeyin bizi.
felluce
aslında siyah bir renk değildir, öyle değil mi? renksizliktir. renk spektrumunda siyahtan öteye gidersen, renk olmaz beyaza geçerken renkler meydana gelir. dolayısıyla teknik olarak çok önemli değil ama siyah bir renk değildir.
felluce
peki bu sıcak havalarda otobüs ve minibüslerde camı kapatan insanlara ne demeli. bu insanlar için nasıl bir tanım haktır. tabi burada aklımıza "klima açık olduğu için kapatıyordur" düşüncesi gelmemesi haklı bir ironidir.
felluce
gerçekten birine aşık olur muyuz ? yoksa o birinin düşüncelerimizdeki haline mi aşık oluruz ?