muhendisadayadayı
benİm soruma allah aşkina bİrİ bİşİ yazsin yav burda meraktan ölcem
muhendisadayadayı
bugün paü nün sitesinde gördüm kayıt yenileme ve ders kayıtları 1.sınıfa gidicek olanlar napıcak bir bilgisi olan var mı şuan da yazıya bakıyorum ama çokta bişi anlamadım internet üzerinden bizim bir şey yapmamaıza gerek var mı yoksa otomatik olarak dersler gelcek mi ? acil yardım
muhendisadayadayı
koldaki aşı izi 10 yıldır geçmeyen mağdurları göriyim
muhendisadayadayı
oha bayan olarak nick degisip kendime yoruma yapmayi denedim admin hemen twİtter a yazmis bu ne is ya :d
muhendisadayadayı
bir hikaye okumustum veya dinlemiştim tam hatırlamıyorm..ama hatırladığım kadarını aktarayım..

anadolu’nun, köy evlerinden birinde vakit “gece yarısından sonra”.
karı koca uyumuşlar çoktan. daha doğrusu adam uyumuş, kadın kocasının rüya denizinde kulaç attığından emin olmak istiyor!
yataktan usulca doğrulan kadın, elbiselerini usulca giyerek, ses çıkarmasın diye yatmadan açık bıraktığı pencereden bahçeye atlıyor. kadının gönlü başka bir adamdadır!.. ve aşığı bir ağacın altında o’nu beklemektedir. İki sevgili kararlıdır, bu gece kaçacak, kimsenin kendilerini bulamayacağı bir yerde yeni bir hayat kuracaklar.neyse bunlar başlıyorlar koşmaya..
bir süre sonra koşmaktan yorulan iki sevgili nefes nefese kalıyor. soluklanmak için verdikleri ilk molada kadın, evden kaçtığından beri ayakkabısının içinde bir şeyin kendisini rahatsız ettiğini söyleyerek, elini çıkarttığı ayakkabının içine sokuyor. kadın, avuçlarında tutuğuna inanamıyor ilk başta çünkü elinde bir tomar para var !

meğer kadının geride bıraktığı kocası her şeyin farkındadır. ama, der kendi kendine, bu kadının bende emeği var, çamaşırlarımı yıkadı, banyoda sırtımı sabunladı, önüme sıcak çorba koydu.bu parayı ona vereyim ki yaban elde muhtaç olmasın , aciz kalmasın.. !..
geride bırakılan koca, parasının bir kısmını, kendisini terk eden karısının giderek uzaklaşan adımlarının içine koymuştur..bu adam aşik veysel dir..
ama şimdi aşk denilen şey, genelleme olmasın ama genellikle 'anlık zevki' bedavaya getirmek için kullanılan en büyük yalandır.

ve evet aşk parayla satın alınır.. yani -aşk- denilen veya sanilan...
muhendisadayadayı
muhendisadayadayı
makine müh. 2. ögretim okucam bu sene ön kayıtta hazırlık sınıfı nı okumak istemiyorum diye işaretledim şimdi nolcak hazırlık sınavı na girip geçmem mi gerekiyor yoksa hazırlık sınavı na girmeden düz başlıcak mııyım üniversiteye bilgi verebilirmisiniz ?