bilinemez
aynı fikirde olmadağım insanlar benim hep aptal olduğumu söylerler. çok mütevazi oldukları için kendilerini kutluyorum. aramızdaki fark da bu zaten; sen her şeyi bildiğini zannediyosun, bense senin bildiğini zannetiğin şeyleri araştırıp sorguluyorum.
bilinemez
birkaç dakikanızı ayırıp okursanız hayatınız film şeridi gibi gözlerinizin önünden geçicek

çocukken annenden babandan azar işittin, ilkokula başladın şişko kokona dişlek kadın öğretmeninden, ağzından köpükler çıkarak konuşan derste pantolununu çeken ç*künü avuçlayan erkek öğretmeninden azar işittin.
liseye geldin saatlerce bir b*ka yaramayan konuşmalar yapan, kendini ahlak bekçisi zanneden, koridorda arkadaşlarının içinde sana bağıran seni rezil eden kıçı b*klu müdürden ve onun yardımcılarından azar işittin.
üniversiteyi kazanmak için elinden geleni yaptın, ilk yılında kazanamadın. sana bu okumaz diyen, sana aşağılayarak bakan akrabalarının o pislik bakışlarına ve seni ezen sözlerine maruz kaldın. üniversiteyi kazandın; kendini bir halt zanneden kişiliği beş para etmez profların eline düştün. seni sürekli bıraktılar çünkü senin tipini beğenmediler.
mezun oldun askere gittin. senden yaşça küçük yeni mezun olmuş sidikli bir astsubayın eline düştün. sevgilisine hava yapmak için seni yerlerde süründürdü videonu çekti, onun saçma emirlerine itaat etmediğin için seni dövdü ve üstüne bir de ceza verdi. sesini hala çıkaramadın.
askerden geldin bir işe girdin. patronunun senin gibi üniversite mezunu, bilgili, anlayışlı olmasını bekleme. o daha çok senin ona ne kazandırdığına, cebini nasıl doldurduğuna bakar. yeri gelir sana verdiği üç kuruşa bile göz diker. o öğle yemediğinde kebap yerken, sen annenin sefer tasına koyduğu patates haşlaması ve yumurtayı yersin. bunları yaşarsın bir süre sonra o kıçı b*klu akrabaların tekrar tepene üşüşür ve ‘ne zaman yükseliyosun’ sorusunu yöneltir, seni kendi konumuyla ezmeye çalışır o iq’su patatesten bile az olan artist kuzenin.
baskılar sonucu işinde yükseldin ve daha çok para kazandın. yine ailenin ve o sidikli akrabalarının zorlamasıyla evlendin, çoluğun çocuğun oldu. aileni geçindirdin, eşine iyi baktın, çocuklarına iyi davrandın ve sonra öldün.

şimdi istediğin kadar ''ben özgürüm'' diyebilirsin…
bilinemez
kurban bayramına karşıyım ancak ayda yılda bir et yiyebildiğimiz için kimseye bir şey diyemiyorum.
bilinemez
agnostik olduğumu ilk başlarda kimseye söyleyememiştim, arkadaşlarımın beni dışlıcanı düşündüğüm için.sonradan öğrendim çoğu arkadaşım ateist ve deistmiş.