Sözlük Başlıkları

cotton castle university
ilk başta güleceğiniz fekat google araması sonucu aslında doğruluk payı olduğunu göreceğiniz güzide pamukkale üniversitesimizin ingilizce adıdır.

(bkz: pamukkale üniversitesi)
2 yıl
xxfacebook.com
bildiğiniz üzere facebook video indirmeye izin vermiyor. xxfacebook.com sayesinde "https://www." yerine "xx" yazarak facebook'tan videoları kolayca indirebiliyoruz.

örnek
facebook linki: https://www.facebook.com/leomessi/videos/205648456...
xx linki: http://xxfacebook.com/leomessi/videos/205648456437...
2 yıl
xxtwitter.com
bildiğiniz üzere twitter video ve fotoğraf indirmeye izin vermiyor. xxtwitter.com sayesinde "https://www." yerine "xx" yazarak twiiter'dan video veya fotoğraflarını kolayca indirebiliyoruz.

örnek
twitter linki: https://twitter.com/TeamMessi/status/9358014373297...
xx linki: http://xxtwitter.com/TeamMessi/status/935801437329...
2 yıl
xxtwitter.com

2 yıl
xxinstagram.com
instagram üzerinden video ve fotoğraf indirmeye izin vermiyor. xxinstagram.com sayesinde "https://www." yerine "xx" yazarak instagram video veya fotoğraflarını kolayca indirebiliyoruz.

örnek
instagram linki: https://www.instagram.com/p/BYK9nrTnhIk/
xx linki: http://xxinstagram.com/p/BYK9nrTnhIk
2 yıl
gülseren yücel
tanıdığım en çirkin insanlardan biridir. sima olarak değil, iç çirkinliği (iç güzelliği diyorlar ya işte tam tersi, ben uydurdum) olarak aşırı çirkin bir insan.

tamam sima olarak da çok çirkin biri olabilir ama içi güzel olduğunda alışıp sevebiliyorsun insanı. misal, lisedeki edebiyat hocam vardı, kara melek derdik kadına, çok çirkindi ama çok severdik. hatta çoğu zaman gelir bana sarılırdı, çünkü sevgi böyle bir şey. ama ama ama. bu kadın öyle değil iç dış çok çirkin. nezaketten haberi yok. yardım sever değil. konuşmayı, muhabbet etmeyi zerre bilmiyor. şimdi akifçiğiim bu kadını niye bu kadar itin totosuna soktun çıkardın diyeceksiniz. ben de duracak mıyım, durmayacağım yapıştıracağım cevabı "yok be oluuum, ne sokması ne çıkarması sadece gördüklerimi ve hissettiklerimi yazıyorum" diyeceğim.

peki bu kadın hakkında bu kadar fikir sahibi nasıl olduğumu soracak olursanız kısaca anlatayım. dikey geçişte bilirsiniz okuduğunuz 2 yılın derslerden bazılarından muaf olursunuz, biz de işte hangileri diye öğrenmek için sorduğumuzda bu kadına yönlendirdiler (nişantaşının kime ait olduğu belli olmayan kapılarını bir ara yazarım, hiçbir kapının üzerinden şahıs veya departman adı yok hesap edin işte. sürpriz yumurta kapılar.). neyse gülseren yücel kadar olmasın ama cehaletin verdiği özgüvene sahip bir sekreter bizi gülseren yücel'in isimsiz kapısına yönlendirdi. kapıyı çaldık, içeri girdik. hani kapıyı çalıp içeri giriyorsak belli ki bir şey soracağız, "hayırdır" yüz ifadesiyle bizi karşıladı. selam verdik ama karşılık alamadık. böyle böyle hangi derslerden muaf olacağımızı öğrenmek istiyoruz yardımcı olur musunuz tarzında, kadını ürkütmeden bir soru sorduk. yüzümü "bunlar burda ne arıyor, burası benim şahsi dinlenme odam, ben buraya çalışmaya gelmiyorum, yatmaya ve sağa sola emir vermeye geliyorum ki" tarzında bir bakış attı. sonra dediki "ben artık bölüm başkanı değilim, yeni başkan kim onu da bilmiyorum. gidin asistan" derken telefon çaldı ve bir şeyler geveledi. cümle tam bitmediği için bekledim, hani bekliyorum telefonu iki saniye sessize alıp cümleyi bitirecek ben de çıkacağım. ilk başta "bi saniye bekle" işareti var bilirsiniz onu yaptı sandım, biraz bekledim. sonra tekrar işaret yaptı çık işareti yapıyor ve yüzüme bile bakmıyor, yani beni yok sayıyor. hani biri aradığında diğer arkadaşı onu sorularsa yok de işareti yapar ya işte o işareti yapıyor. "çok teşekkür ederiz, çok incesiniz" diye bağırarak odadan çıktık. arkadaşım, "asistanıma sorun" anlamış, ben hiç bir şey anlamadım o gevelemeden. neyse bundan sonrası başka bir hikaye zaten.
2 yıl
deeperise
raf şarkısı tanıdığım acayip bir dj.

avm'lere veya büyük mağazalara pek gitmediğim için henüz bıkmış değilim ama etrafımdakiler artık bıkmış durumda. bakalım ben ne zaman bıkacağım.
3 yıl
deeperise

3 yıl
istanbul emaar square’de daha güzel
tarihi dokusunu, boğazı’nın tatlı esintisini, eşsiz damak tadını, ışıltısını, enerjisini, dinamizmini yani İstanbul’un tüm güzelliklerini emaar square’de yaşayacaksınız. alışveriş, gastronomi ve eğlenceye dair her şeyi bulabileceğiniz emaar square mall ve modern ile gelenekselin buluştuğu emaar square residences’la; İstanbul emaar square’de daha güzel. yaşamaya başla!

(bkz: s*ktir lan)
3 yıl
rüyada sınava girmek
sancılı geçen sınav dönemlerin sonunda görülen durumdur.

zar zor geçtiğin dersin sınavına tekrar girersin ama işler yolunda gitmez. hiçbir soruyu yapamazsın, sonra aklına gelir ve "ben bu dersi geçmiştim lan, kesin rüya bu" diyip kan ter içerisinde uyanırsın.

üniversite bittikten sonra bile yıllarca sürebilir. aşırı derecede can sıkıcı ve can yakıcıdır.
3 yıl
mahmut orhan
gurur duyulacak işlere imza atan türk dj'dir.
3 yıl
mahmut orhan

3 yıl
küçükken doğru bilinen yanlış şeyler
trafik canavarını gerçek sanıyordum.
3 yıl
tatilin son günü
uzun bir tatilin ardından, iş veya okul tamamen kafadan silindikten sonra tatilin bittiğini farketmek hatta ve hatta tatilin son gününde bunu farketmek muazzam bir acıyla sizi uyandırır. bu acı tam anlamıyla bir çöküşe sebep olabilir, o gün için yaptığınız tüm planları iptal ettirir. çünkü tatilin son günü mal gibi hiçbir şey yapmadan tatilin bitmesini gerektirir.
3 yıl
çekmeyen telefon
çekmeyen telefon yoktur, az verici vardır
3 yıl