delidolu
buraya gırmeyelı tam 28 gun 6 saat, sanıyesını bılmıorum ... olmuş. gelişmekte olan unıversiteız gıbı sıtede kendını canlı tutuyor. potansıyel var.
delidolu
senden etkilendim mi? seni seviyorum mu...
delidolu
...
öpünce geçmeyen, gözle görülmeyen yaralarımız var. ama anneden ama babadan ya da yardan... canımızı yakan sesimizi kısan anılarımız var. İlla ölmesi gerekmiyor gidenin ya da yüreği yakanın.

yaralanıyoruz işte birinden. hayali yara bantları yapıştırıyoruz gerçek yaralarımıza. bir sonraki yüreğe soruyoruz yaşanmış tüm acıların cevabını. İşte o zaman kaybediyoruz.

her sabah yeniden başlıyor hayat. her sabah yeniden öğreniyoruz nefes almayı. hayatta en pahalı şey aldığımız nefes. yolu uzun bir süre aşka düşmemiş bir adama denk gelirse yüreğiniz çalkalayın zira dibine çökmüş olabilir seven yanları. zira yalnız yaşamak için çok fazla bu hayat... (anonim)
delidolu
yemek yiyince neşem yerine geldi. random kahkahaları alalım. hahahajkd 😁😀
delidolu
uzun diye okumazsınız belki ama yine de yazıyım. (okutma taktiği)😅😂😂
malum butlere çalışıyorum hatta çalışmaya çalışıyorum zira okuduklarım sürekli beynimde fırtınalar estiriyor. sonrasında dalıp gidiyorum.
mesela ders kitabımda ' maddenin hangi halde bulunabileceğini, o koşullar altındaki enerjisinin durumu belirler. madde daima, enerjisinin daha düşük olduğu hale geçmeye uğraşır. çünkü enerjisinin en düşük olduğu seviyede en kararlı halindedir. oda sıcaklığında gaz olarak bilinen oksijen molekulleri düşük sıcaklıklarda sıvı veya katı hallerde olduğu gorulur. bu durumda aynı noktadaki bu maddelerin hacimleri önemli ölçüde küçülmüş olur. aynı sayıda atomlar veya molekuller çok daha az yer kaplamış olur.' dediğinde aklıma insanların bulundukları çevrenin veya yaşam alanlarının etkisi altında oldukları kendi potansiyellerinin farkında olmadan yaşadıklarını, genel olarak tembelliği rahatlıkla bağdaştırmamız, içimizdeki gerçek beni dışa vuramayışımız aklıma geliyor. aslında daha çok yapabileceklerimiz varken hiç birşey yapmamız en dusuk enerji seviyesinde yaşamsal faaliyetlerimizi sürdürtülerek bizleri az hacım kaplayacağımız şekılde bir topluluğa çevrildiğimiz, eğitim sisteminin belli bir zamandan sonra vakit kaybı olduğunu, insanların birbirlerine karşı duyduğu istemsiz önyargının hayatlarımıza koyduğu filitreleri, okuyarak cahil bırakılmak istenen bir toplum yaratılmak istenildiği bir dunya' nın olduğu aklıma geliyor. ama bunların hiçbirinin tabikide bir bahane olmayacağını biliyorum. gerçi herkes herşeyi çok iyi biliyor ve farkında olduğunu hıssedebiliyor ama yine de hakemin düdüğünü bekliyoruz...diye dalıp gidiyorum. sonra ne ders kalıyor ne birşey nolcak bu halim.:(
delidolu
biraz kendimden bahsedeyim. beyin yaşım 30. delidoluyum ama sadece burada doluyum. İşte bu benim.

p ...amuk gibi
a...rkadaşca
u...mursamaz

d....eli
e....lit
d....olu
İ....natçı
k...urnaz
o...lumlu
d...engesiz
u...kâla

bitti.
delidolu
siiiiiiizzzz insanlarrr...ıyy
İnsanlardan nefret ediyorum bazen, ama tek başımada canım sıkılıyor.
delidolu
bugün euroleague' de şampiyon 🏆 olan ve bu gururu bize yaşatan fenerbahçe' mizi kutluyoruz.🏆 👊 💪
delidolu
düşündüm de;
artık gerçekten çalışmam gerektiğini biliyordum ancak ders çalışmaya başlayıp işin içine girince daha çok çalışmam gerektiğini anladım.😆 veee kitabı açtım.
sonra biraz daha düşündükten sonra kitabı kapattım.
ama yarın kesin başlıyorum artık tamam dedim kendi kendime.
gerçi geçirdiğim son bir haftanın her günü yarın kesin başlıyorum diyerek geçse de bundan sonraki yarınımın oyle geçecegı anlamına gelmez. dimi yaew ıhıvıvıhıhıı,😭☹ ☹ of. neyse çok düşündüm. yakacak sigaram da yok artık. vurun beni.💨
delidolu
bu sefer anlamlı havalı cümleler yazmıcam rahat olun ;) bugün dolu bir sigara paketini çöpe atmanın verdiği mutluluğunu yaşıyorum. o kadar.
delidolu
sizlere farkındalığın ne kadar önemli olduğu, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını, doğduğumuz andan itibaren olmamız gerekenden uzaklaştırılarak prototip bir toplum yaratığına dönüştürülmek için işkencelere maruz kaldığımızı, bu insansı hayvanın 'kişi' olabilmek için varlığı adına yapması gereken en önemli şeyin, kendini gündelik yaşamdan koruyarak bireyselliğini keşfetmesi gerektiğini, kutsal 'merak' ımızın kendi potansiyelimiz dışında her yere yöneltilerek zehirlendiğini, asıl değerli olanın bizim için önemsizleştirilmeye çalışıldığını hatırlatıyorum.
delidolu
kulaklarımın varlığını duymayla dinlemenin farkını müzikle keşfettim arkadaşlar. duygularımıza tercümanlık eden, kendi benliğimizden bir şeyler bulduğumuz, dinlemeyi sevdiğimiz muzıkler olmasa halimiz ne olurmuş acaba. İnanın bazen physchedelic rock veya metal,alternatif rock olsun farketmez kendimi kaybediyorum. kulaklığı kulağıma takıp sadece yürüyorum bu bile mutlu ediyor beni.
youtube'da az izlenmiş, piyasada tutunamamış mı dersiniz artık orasını bilemem ama kaliteli muzık yapan insanları bulduğumda sanki değerli bir şey kazandığımı hissediyorum. az izlenmesi de biraz bana çekiçi gelmiyor değil hani:) dinlerken düşündüğün şeylerin özel olması sanırım şarkı içinde geçerli oluyor. neyse fazla uzatmadan :) emin olun seveceğim insanevladında arayacağım ozelliklerden biridir muzık.❤
delidolu
İletişim kurma açısından sıkıntı yaşamasam da hayatımda neredeyse hiç insanevladı yok. İnsanın dertleşek biri olmaması gerçekten de biraz sıkıcı oluyor. sanırım bu durum biraz seçiciliğimden kaynaklanıyor olabilir. genel olarak suskun gözükmemin nedeni de konuşulan konuların bana hitap etmemesi olabilir. boş muhabbet yapamıyorum, yapılan ortamda da kendimi iyi hissetmiyorum. çünkü boş konuşmanın da bir standartı olduğunu, zeki esprilerle süslenmesi gerektiğini dusunuyorum. belki de bulunduğum ortam düşündüğüm insanlar için değil ama ben burdayım ya da bu kişiler varsa bile onlar da benim gibi mi acaba? yalnız olmakta gerçekten insanın kendini keşfetmesi, yaşamını, hayatını, dunyayı anlamak için tadılması gereken bir duygu olduğunu düşünüyorum. şu ana kadar dusuncelerimle hep uçsuz bucaksız okyanuslara yelken açtım. sanırım bir karaya vurup düşüncelerimi savaştıracak, konuşacak bir insanevladı lazım artık. gerçekten samimi insanlar görmek istiyorum. İyilik yaparken karşılık beklemeden, art niyet taşımayan, selam verirken güzel bir tebessüm eden... erkek olsun kız olsun farketmez, tabi ki tercihim bir bayan yönunde :) ama biri lazım. bu işte bir problem var ama ben böyleyim. 😉 yorumlarınız benim için değerlidir.
delidolu
olmak istediğin gibi görünebilirsin. bir bakmışın gerçekten de öyle oluvermişsin.
tabi kendinle yarışırsan... gerçekten başarılı olmak emin olun burdan geçiyor. kendİnle yarişmak...neyse bunu bi düşünün. not; sadece dersleri düşünmeyin.! :)
delidolu
karton meyve suyu kutusunun dibinde kalan meyve suyunu içmek için kafaya diktim. allah'ım insanı nasıl sinir ediyor gelmiyor şerefsiz;) adamlar bilerek mi yapıyorlar acaba. (bu arada meyve suyu elma-şeftalili:))
delidolu
tam yatıcaktım , aynaya bakıyorum. kardeş yakışıklıyım be , kendimi seviyom ama kimseye söylemeyin he aramızda.:p
delidolu
mesela ben açık açık herşeyi konuşmayı seven bir insan değilim. İnsanların hatta çevremdeki kızların ***olması beni soğutuyor. o değilde artık herşeyin altyapısında cinsellik hissediliyor. İnanın artık bıkkınlık geldi, kalıplaşmış düşünce yapılarıyla yaşayanlara. sonra dedikodumuzu yaparlar utangaç diye. ne zamandır bunun ismi utangaçlık oldu? sosyal medyalar her yer koca g*tlu kızlar, kaslı erkekler falan filan bune arkadaş. hani bağnaz biri değilim ama bu kadarı fazla geliyor bana. son olarak insan duygularını arzularını tartabilmeli bence. her iki cins içinde geçerli...
delidolu
selam millet, ya kendimi çok havalı hissediyorum. dışardan kuğullluk akıor ama içim bonobolar gibi. ya deliyim azcık ondan heralde. kimseye kızamıyorum. bu arada bu roportaj videosunda kullanılan mikrofonun markası trust dı galiba. di mi dimi ?
delidolu
siz de oluyor mu?
kitap okurken beynimin arka planında başka şeyler düşünüyorum aynı sayfayı bir daha okumak zorunda kalıyorum.
delidolu
yalnizligin muzigi sessizliktir iyi dinleyin gunun ilk saatlerinden kucak dolusu sevgiler...