kimimben
arkadaşlar 1.sınıftayken ilk donem üstten ders almamıştım. ertesi sene çok pişman oldum. türk dili gibi hafif ve kesin yuksek gececeginiz bir ders varsa bu dönem alın derim. ilerde çok arayabilirsiniz boşta kalan kredileri. ayrica hemen hemen her bolumun facete grubu var. ust siniftaki bölümdaşlarinizdan aldiginiz ya da alacaginiz dersin hocasiyla ilgili bilgi alabilirsiniz. isim vermiyim ama bazı hocalar her sene aynı sorulari sorabiliyor. 1.sinif derslerinize asılın. sadece derslere gitseniz bile geçebileceginiz dersler bunlar.(utf icin oyle en azindan.). aldiginiz ders sayisi arttikca ortalamaniz daha yavas artar. akts sistemi nedeniyle ortalamaniz 2.00 in altinda kaldığı zaman 30 kredi alabilirsiniz. ve bir donemde 30 krediden fazla dersiniz var ise (ogrenci bilgi sisteminden ders katalogu kismindan bakabilirsiniz) otomatikman 1 dersi alamayacaksiniz. . böyle bir cirpida yazamiycam ama aklima geldikce tavsiyelerimi yazarim. hoşgeldiniz çekirgeler.
kimimben
sohbet açsak kaç kişi gelir acaba diye düşünüyorum ? tam 80 karakter oldu galiba.
kimimben
İnsanların yararına bir iş yapacakmış gibi bir algı oluşturup gerekli desteği toplayınca ardına bakmayan, kendi hayatını kurtaran, ne projenin başında bahsettiği ev kadınlarına ne de herhangi tanımadığı birine zerre faydası dokunmayan... İşte tam anlamıyla benim için bunu ifade ediyor kendisi paylaşımlarını gördükçe. şimdilerde kişi başı 30 lİra (otuz lira la ! ottttuzzzz ! ) ücret karşılığında saat 13:00 - 17:00 arasında cupcake yapımı, şeker hamurundan süsleme, sevgiliniz için sunum önerileri gibi hayat kurtaran zamazingoları göstereceği bir etkinlik düzenliyor hanım kızımız. sloganı da bilin bakalım ne ? evet ! doğru tahmin. etkinliğin başlığı ''senin için yaptım''. başka kimin için yapacaktı ki ? hayatını adadı senin için. bunu da tabi ki senin için yapacaktı ! projenin başında söylediği gibi ev hanımları tarif yapacaktı ve onun açacağı mekanda satabilecekti. böylelikle katkı sağlayacaktı hem cinslerinin bütçelerine. tabiki de öyle oldu. launching people owwww yeahhhhhh! denizlideki ev hanımları artık birer iş kadını. onlar artık birer cupcake maker. onlar artık yaş pastanın bonibonu...
kimimben
arkadaşlar üniversitemizde grubun üyelerinin toplanıp belli bir konu üzerinde tartışıp argümanlarını karşılaştırabileceği, farklı fikirleri dinleyip bakış açısı kazanabileceği etkinlikler düzenleyen bir grup var mı ?
kimimben
bhy yazınca aklıma geldi. marketing dersine ilk defa giriyordum. 10-15 dk kadar geç kalmıştım.kapıyı tıklattım ve içeri girdim. hoca gözlerini bana dikmiş, derse değil de askeri talime geç kalmışım gibi ters ters bakıyordu. İçimden ''aha çattık.'' dedim. dışımdan da ''hocam girebilir miyim ? '' diye sordum. ''girdin zaten içeri'' dedi. kapıyla aramdaki mesafeye şöyle gözümün ucuyla bir baktım. kapıya kafa atabilecek bir mesafedeydim. ''hocam girmeden nasıl sorabilirim ? '' dedim. bir şey demedi. en arka sıraya doğru yürüdüm ve oturdum. ''sakallı adın ne senin ? '' dedi. ''kimimben.'' dedim. dersi anlatmaya devam etti. bankadan çektiği 100.000 lira üzerinden örnekler veriyordu. zira örnek verecek hayali bir insan ve hayali bir para bulamamıştı belli ki diye düşünmüştüm. keşke kendi üzerinden devam etseydi konuya ama öyle devam etmedi. en önde oturan kızın sırasında duran gözlüğe dikti gözünü. eline aldı. ''mesela bu gözlük ! bunun değeri en fazla 10 liradır. nerden aldın bu gözlüğü ? '' diye sordu. kız cevap verdi ''hocam o gözlük 10 lira değil.''. hoca : ''10 lira verseydin kazık yerdin zaten.'' dedi ve suratından akan patavatsızlığı o iğrenç ince bıyıklarını gıdıklıyormuşçasına pis pis sırıttı. sınıftakiler de ''mohahahaha'' diye eşlik etmişti bizim bıyığa. kız da ''mohahaha'' kadar olmasa da ''ihihihi'' diye ufaktan güldü ve hiç söylenmeden hiç incinmeden devam etti dinlemeye... hocanın da sınıfın da o kızın da ... dedim içimden. sosyal deneyin içinde gibiydim. dersten ve hocadan alabileceğim tek şeyi bu olayın gerçekleşmesiyle almıştım. herkes istediğini almıştı. hepimiz artık daha mutlu insanlarız. teşekkürler hocam.
kimimben
bugün saat 00.03 te opet petrolün marketinde gördüğüm sarı ambalajlı mentos. sen ne tatlı şeysin öyle. 2 liralık draje seni ! keşke bir tane daha alsaydım senden. umarım gene karşılaşırız.
kimimben
hoşgeldiniz çekirgeler. sezon sonuna kadar siz 99 şampiyonlar ligi finalini hatırlamayanlar ile burada bulunup aşk,mantık,hedef,para,karapara,çilek kokusu, armut sarısı, karnıyarıktan çıkan aşçının kılı vb. konuları tartışacağım için heyecan içerisindeyim. tartışmak dileğiyle.
kimimben
sevgili paüdaşlarım ! derindedikodu tarafından sitemizde yapılan bir yolsuzluğu araştırmak için görevlendirildim. görevimi başarıyla tamamladığımı belirtmekten şeref duyarım. derinlere ilettiğim raporda da belirttiğim gibi malesef sizinde duyunca şaşıracağınız, kiminizin patlıcan oyarken dibini deleceği, kiminizin sigarasını tersten yakacağı bu haberi verirken kendisi adına utanç duyduğumu belirtmek isterim. malesef ki bizim çok güvendiğimiz eski bir derinci olan, sizin kendisini büt kod adıyla tanıdığınız şahıs 11 ağustos saat 21:45 civarında uefa süper kupa maçının yaratmış olduğu boşluktan faydalanarak zimmetine 1000 kristal geçirmiştir. :( :( kendisine verilecek olan ceza kurulumuz tarafından kararlaştırıldıktan sonra siz sevgili site sakinlerine açıklanacaktır. r.i.p büt
kimimben
arkadaşlar denizlinin sadece horozu meşhurdur bilginize.. başka bişi duyarsanız itibar etmeyiniz. bunu da tercihlerden önce yazmadım ki denizlinin biricik tatlış esnafı kazansın diye. önemli değil esnafçım.
kimimben
ado benim çara biraz kristal atsana. bu ne ya 5 kristal. böyle puan mı olur ? murat sarı mısın sen ? ya da oyun moyun koy kristaline kapışayım. üteyim bir kaç bireyi.
kimimben
deneyler yapmaya meraklı, ses frekanslarıyla ilgilenen ve bu tarz şeylerden anlayan bir mühendis arkadaşımız var mı ? bir kaç deney yapalım beraber. yardımcı olsun.
kimimben

pamukkale öğrenci ilanları sayfasında daha önce triplex satan görmüştüm 350.000 tl ye. şimdi de akaryakıt istasyonu ilanı gördüm fiyatı 500.000 tl. hayır yani ciddi ciddi satılmaya mı çalışıyor bunlar ? hava cıva mı yoksa ? alım gücü bu kadar yüksek olan, bu denli paranın gözüne vurmuş insanlar var mı ? ve varsa bu insanlar öğrenci ilanlarında mı geziniyor ? çok enteresan.


kimimben
İstediğin bahaneleri bul. İstediğin gibi düşün, kararlar ver, hamlelerini yap. İleriyi gör, geriye bakma. unut. kaç. sev. kovala. aşık ol. ayrıl. barış. sevil. kaç. unut. yarala. yaralan. vur. vurdur. kıskan. kıskandır... İstersen bunu bir psikolojik savaş olarak gör.İstersen de bir spor, satranç müsabakası, yırtıcı iki hayvanın kapışması ya da egoların üstün çıkma çabası. kısacası ne yaparsan yap. söz veriyorum ki ben kazanacağım.
kimimben
bir de şöyle düşünün sürpriz yapma, hediye alma gibi dertlerimiz yok. çok mutluyuz. bakın bakın nasıl da gülüyoruz. -_-
kimimben
ado kardeş eskiden burada arama motoru vardı. mesela şapşirik yazıyodum şapşirikin yazdığı bütün yazılar geliyordu. o motordan koysana. bi de mesene hekleyebiliyon mu
kimimben
canımı sıkacak çok şey buluyorum bu aralar. saçlarımın bir gün dökülecek olmasını düşünüyorum. yaşlanacağımı, cildimde kırışıklıklar olacağını, ömrümün kısalacağını, şuan yapabileceğim şeyleri yapamayacağımı düşünüyorum. canımı sıkıyor. şimdiye kadar düşündüğüm şeylerin bir başkasının aklından geçmemiş olmasının mümkün olamayacağını düşünüyorum. bu da canımı sıkıyor. yaratıcılığımın varlığından şüphe duyuyorum. ne yarattım ? hiç kimsenin aklına gelmeyen ne geldi benim aklıma ? İnsanlık tarihinden bu yana bilmem kaç milyon milyar kişinin aklına gelen şeyler benim aklıma da geliyor. hangimiz yaratıcıyız bu durumda ? bize özgü ne var ? canım sıkılıyor... pesimist mi oluyorum l.n ben yavaş yavaş ? bunu sorarken de canım sıkılıyor. üzülüyorum l.n. tatmin olamıyorum hayattan. anlatabiliyor muyum ? hep anlık mutluluklar. film izledin oleyyyyy çok güzel filmdi... dersten geçmişim oleyyyy. diploma aldım oleyyyy... şafak 1 oleyyy.... İş buldum oleyyyyy. evleniyorum oleyyyy... hamile mi ? oleyyyyyy. doğdu oleyyyyy... yürüdü, konuştu, büyüdü, okula başladı, üniversite kazandı ve üniversiteye geldiii... düşünmeye başladı. babası neler yapmıştı ? neler bekleniyordu kendisinden ? beklentileri karşılamaya karar verdi. farklı bir hayattan vazgeçti. gözzztzzü yemedi. gidemedi... okulunu bitirdi, askere gitti vesaire... döngüye devam etti...bir erkek çocuğu daha döngüye kapıldı ve hiç bir tabuyu yıkamadan hayatını sürdürebilecek parayı kazandı harcadı öyle usulca öldü gitti... peki bu ailenin kaderi nasıl değişecek ? ne zaman birileri risk alacak ? cesaret edip ailedeki kimsenin göze almadığı, kendisini ''potansiyel hiçkimse'' rütbesinden ''hiçkimse'' rütbesine düşürebilecek(!) riskleri kim alacak ? bu arada sigaram bitmemiş 1 dal kendini paketin derinliklerine atmış saklanmış. oleyyyyyyyyyyyyyy. bunları düşünüyorum işte kardeşim. sıkıntılarım sürekli düşünceyle alakalı oluyor. ve işin en kötü tarafı ise uyuyup uyanınca hiç biri umrumda olmuyor. topluma selam döngüye devam hesabı hep aynı şeyler... keşke yükselenim yay olmayaydı. belki daha kararlı azimli iradeli bir kişiliğim olsaydı her şey farklı olabilirdi. bunlar sonradan kazanılacak özellikler midir bilemiyorum. kazanılacak bir şey var ise ilk adımı atmam gerekiyor. ama adımı nereye atmalı ? nasıl bir şey yapmaya başlanmalı ? 360 derece var kardeşim hangi açısına atayım ilk adımı ? İlk adımı nereye atsam devamı öyle gelecek. mayına basmak istemiyorum ilk kutucukta. pufff.. ya memetali bey biraz yardımcı olsanız ?
kazanılabilecek bu kadar şey var iken kaybedecek hiç bir şeyi olmadığını zannedenlere selam olsun. zaman geçiyor biraderler. zamanı kaybediyoruz. vakit dar...
kimimben
cemal öztürk kim ya. bana makro iktisattan not girmiş pusulada. kendisine ulaşır iseniz söyleyin ben bu dersi almirem.
kimimben
son rakamı 7 alanların vizyonu amorti.
kimimben
site fena olmamış ado. hayırlı olsun.