odin
lan site ne olmuş böyle, bildiğin ankara'nın deniz güncellemesi alması gibi olmuş, güzel de olmuş. eline sağlık @admin
odin
başımdan geçen üzücü ve uzun hadiseyi gözleriniz kanamasın diye bu gönderinin altında paylaşacağım.
odin
selam gencolar! üyeliğimi hatırlarlayana kadar canım çıktı, giriş yaptım ve doğum günümde mention yediğini gördüm, hafiften bi gözleeim yaşardı. İçimden vaaaaay be dedim ama meğer tesadüfmüş :/ doğum günümü hatırlayan da olmamış. hemşerim de nick değiştirmiş aşk olsun sana. İki saat bu kız kim lan beni nereden tanıyor diye kafa patlattım .s kendimden bahsedeyim yds'ye hazırlanıyorum, iki oturum da kpss hazırlanıyorum. soda şişesiyle intihar eden dayıya intihar bahane demiştim, geçen gün 16 bin kelimelik sözlük ile intihar edecektim :( @admin eline sağlık tasarımını çok beğendim, akıyor mübarek👍
odin
önümüzdeki hafta alan sınavından 35 net yaparsam ve mülakattan 60+ puan alırsam ve ayrıca otobüsler mersin'e vardığında havuzlar dolmuş olursa, evet... şartlar olgunlaşırsa diyecektim trollüyüm tuttu, yani olur da olursa İlk tercihimi denizli'den yana kullanmak istiyorum. söyleyin eğitim fakültesi dekanına adam olsun! döşlanttan oraya bitbaks yapmaya değil yüksek lisans yapmaya geleceğim örtmen olarak, ayrıca bitbaks yapsam ne olur yani? zaten almanya'dan da geldiğim de yok. bir ara omü öğrenci işleri daire başkanı benim almanya'dan geldiğimi iddia etmişti hazırlık evraklarım bulunmadığından, ben de onlara "madem almanya'dan geliyorum beni geri gönderin :/" diyememiştim. ama içimde kaldı işte. keşke deseymişim çok salak bir okuldu hazırlık evraklarım kayıp diye hayatında ülke dışına kargo bile göndermemiş birine almanyadan gelmişsin diyorlardı. onlara yuttururdum "hee öyle ordan gelyom" deseydim. büyük bir ihtimalle şuanda 5 yıllık evliydim ve alman passportum vardı :( neyse gideyim de şurada bir yerde öleyim. 
odin
saçma sapan yerlerde gezinirken saçma sapan şeyler gözüme takıldı. yüzeysel bakarken "şu da neymiş lan" diye baktığım şey kafamı durdurdu asjhfsjhfaskj "melissophilia" koptum yemin ediyorum akşam akşam kahkaha seslerim mahalleyi ayağa kaldırdı :d
odin
sevdiği insandan ayrıldığı halde vazgeçemeyen, hatta buna bağlı olarak hayatına devam edemeyen insanlarla bir şey paylaşmak istiyorum. "asya'da maymun yakalamak için kullanılan bir çeşit tuzak vardır: bir hindistan cevizi oyulur ve iple bir ağaca veya yerdeki bir kazığa bağlanır. hindistan cevizinin altına ince bir yarık açılır ve oradan içine tatlı bir yiyecek konur. bu yarık sadece maymunun elini açıkken sokacağı büyüklüktedir. yumruk yaptığında elini dışarı çıkaramaz. maymun tatlının kokusunu alır, yiyeceği yakalamak için elini içeri sokar, ama yiyecek elindeyken elini dışarı çıkarması olanaksızdır. sıkıca yumruk yapılmış el, bu yarıktan dışarı çıkmaz. avcılar geldiğinde maymun çılgına döner, ama kaçamaz. aslında bu maymunu tutsak eden hiçbir şey yoktur. onu sadece, kendi bağımlılığının gücü tutsak etmiştir. yapması gereken tek şey, elini açıp yiyeceği bırakmaktır." vazgeçmek bir eylemdir ve bunun öznesi de insanın kendisidir. ayrılık oluştuğu zaman ortaya çıkan savaşta kazanan taraf yoluna devam ederken kaybeden insan o savaş alanını terk etmiyor. bu vazgeçme eşiğine gelindiğinde insan kaybettiğini kavramalı ve oradan uzaklaşmalıdır. uzun uzun dinlenmelidir, düşünmelidir, hatalarını gözden geçirmelidir ve eksiklerini gidermelidir. tüm bunları yaptıktan sonra bir sonraki savaşa güçlü çıkacaktır. kimse sadece bir savaşla kurtulamaz, zaman geçer, kimisine kısa sürede unutturur kimisine uzun sürede unutturur. sonuç itibariyle unutturmasa bile alıştırır şartlara. bu süreci hızlandırmanın temeli vazgeçmek. olaydaki maymun elini açıp yiyeceği bıraksa kurtulur, ama elde edemeyeceği bir şeye sarılmış bir şekilde durarak kaybediyor. giden insan gidebiliyorsa zaten sizden vazgeçmiştir, onu elde tutamazsınız. sizsiz bir hayatı kabul ederek gitmiyor mu zaten? belki de bunu kabullenmektir her şeyin başı. sürecinizi başlatmanız dileklerimle.
odin
dizi izlerken kendimi baya kaptırmışım, diziyi durdurdum bi sigara içeyim dedim. o sırada da bi kedi ağlıyor ama nasıl ağlıyor dışarıda. "yazık ya acaba kediye naptılar, dur bi bakayım" derken benim gerizekalı kedimi gördüm aşağıda. camdan aşağı atlamış pislik! İndim aşağıya bağıra bağıra yukarı çıkarttım, şuanda da ayağımın dibinde mırlıyor, hiç utanma da yok! kızgınım sana gerizekalı bi gider misin!
odin
kendi staj performans dosyamı kendim doldurmuştum. etik değerlendirme yapmıştım kendime 90'ı zor vermiştim. sonra hocaya teslim ettim dosyayı, uyanık arkadaşlarım da kendilerine 95-100 aralığında bastılar notları. ben de o gün "amaaaaan 90'da aa 100 de aa çokta fifi" dedim, geçtim. bugün staj notları açıklanmış staj yaptığım okul da 100 vermiş danışmanım da 100 vermiş hadhsad diğer uyanıklar ise ne vermişlerse onu almışlar :d bir de her stajyere bir sınıfın sınav kağıtları verildi, en düşük benim ortalamam çıktı, herkes şişirmiş çocukların notlarını. ben ne aldılarsa basıp geçtim, çünkü ilk dönem ben de onlar gibi yapmıştım. vicdanen rahatsız olmuştum, çocuklar bilmeden geçiyorlar, hazırbulunuşlukları seviye altındayken sonraki öğretim faaliyetlerinde başarısız olacaklardı. şimdi notlarını düşük verdiklerim çatır çatır ders çalışıp geçerken diğerleri bostan hıyarı gibi ders hakkında bi fikri olmadan geçtiler. velhasıl kelam bazı hıyarlar nerede olurlarsa olsunlar "hakkınızla değil, birilerinin iteklemesiyle geçmiş olabilirsiniz" diyorum ve gündemimi sonlandırıyorum :d
odin
@anonymus ve @tovelothoundsandmiles iyilik sağlık sizleri sormalı, iyisiniz inşallah? müsaitseniz annemler size oturmaya geleceklermiş, halangillere selamlar öptüm ufaklıkları da gözlerinden✋
odin
bu siteyi gerçekten çok seviyorum, geçen sene aşağı yukarı bu vakitlerde bu sitenin trollerinden birisi bana frigg nickiyle "akşama gelirken ekmek al, thorun canı çokoprens istemiş onuda unutma" demişti. bugün bile aklıma geldikçe gülerim :d
odin
dürüst olacağım, romantizme gerek yok. hani diyorlar ya "dünyayı versen neye yarar sen yoksan?" o dünyanın içinde olanlardan bi kaç tane örnek vereyim. eva green var, monica belluci var efendime söyleyeyim emily ratajkowski var. şimdi bunları bana vereceksin ve ben sana "içinde sen yoksun ama :(" mı diyeceğim? ahaahahhaha iyi güldüm :d yeniden sevebilir insan, hatta daha çok sevebilir :d
odin
bırakın gelsin gelsin, gel hele gel gel diyerek jeneriğimi çağırıyorum. "you are being watched. the government has a secret system, a machine that spies on you every hour of every day. i know because i built it. final haftasında olabilirim ama sana ayırabileceğim 3 x 42 dakikam var tatlım ashdashd telefonumun ön kamerasından evime gir, misafir ol gel bana kitapsız!
odin
finallerim iyi geçiyor, büte kalmadan mezun oluyorum sanırım. gerçi büte kalsaydım sadece kep töreninde diplomamı alamayacaktım ki o da olasılık yani kesin değil diplomaların yetişeceği. neyse o rezil kpss'den sonra toparlamış oldum herhalde :d hedef alana yoğunlaşmak!
odin
final haftasındayım diye mi 2 günde 3 bölüm yayınladınız lan? allahsızlar! yemediğim spoiler kalmadı ulan final sezonun son bölümlerinde.
odin
ders çalışırken nereden aklıma geldiyse can yücel şiiri geldi.
"yalnızlığım benim, sidikli kontesim
ne kadar rezil olursak o kadar iyi"
lanet olası sanat seviciler... "sen miydin o, yalnızlığım mıydı yoksa" belki de aklıma geliş sebebi çeviri sınavına çalışmamdan kaynaklanıyordu. kendisi çok iyi bir edebiyat çevirmeniydi.
odin
manipülasyoncular her yerde! yanlış alanda eğitim alıyorsun, bence bölümünü değiştir, ekonomi alanında bir şeyler oku. çok rahat bir şekilde manipülasyon ve spekülasyon ile para kazanabilirsin, bu yeteneğin israf olmasın :d benim yapmadığım şey nasıl oluyorsa yapmışım gibi lanse ediliyor (negatif) ve bundan dolayı da kişi kendisine çıkar sağlıyor (pozitif). aslında negatif durumdayken böyle bir şeyi bana atfetmesi ve kendi negatifliğinin üstünü örtmesini psikolojik olarak da yansıtma mekanizmasına uygun buluyorum. memleketin yarısı sorunlu, diğer yarısı da sorunlu olduğunun farkına henüz varamamış :/ not: ben farkına varanlardanım, zararsızım. arada ısırırım o kadar. aşılarım da tam, sıkıntı yok.
odin
tehdit içerir. maaşıma zam istiyorum, kpss'den de atanamıyorum... zam istiyorum patron, çok şey değil! onay başına 0,001 kuruş veriyorsun, eyvallah ay sonuna 5000 dolar civarı bir şey yapıyor ama yetmiyor sevgili @admin ! bir de maaşımı çok geç yatırıyorsun, eski sevgilime aldığım arabanın halen taksiti bitmedi ve zorlanıyorum. birazcık anlayış lütfen... kayyum olabilmek için kpss şartı aranmasa atanıp ilk bu siteye çökerdim devlet üstünden, bu nedir ya? %20 zam yap, bu iş huzur içinde çözülsün aksi halde femen damarıma basarsın, soyunarak protesto ederim seni, bir daha düşün... tehdit sonu.
odin
yeni bir ilişkiye başlarken duruşum: "bu mücadeleden atın galip çıkacağına inanıyorum. otomobil sadece gelip geçici bir heves olacaktır." alman İmparatoru ii. wilhelm, 1905. dik duruşumdan kaynaklanıyor bunların hepsi, hatta kendimi gaza getiriyorum bazen "dik dur eğilme, gömerler yeminle" diye.
odin
bugün aldığım ani kararla saçımın yanlarını ikiye vurdurup üstlerini yana atmaya başladım. aynadaki yüzünün karşılığı benim gördün mü sevgilim? #mileycyrus
odin
9-b demişken tuhaf bir sınıf. o kadar gevezeler ki en arkadaki sığır bile dönüp arkasına duvarla konuşuyor. sıra arkadaşı gelmeyince 3. katta bulunan sınıfın penceresinden uzaklara bakarak kendi kendine konuşanları gördüm.