11 Durumla Yurt Hayatı 24 Ekim 2017 Salı

Üniversiteye geçmek bazılarımız için şehirdışına taşınmak anlamına da gelir. Eve çıkamazsan mecbur yurda gidiceksin ve yurtlar da çok iç açıcı degildir.

1. Öğrenci olman dışında hiçbir ortak yönün olmadığı kişilerle aynı odayı paylaşmak ve katlanmak zorunda kalırsın.

Öğrenci olman dışında hiçbir ortak yönün olmadığı kişilerle aynı odayı paylaşmak ve katlanmak zorunda kalırsın.

2. Üstteki durumun tam tersi de olabilir kafana göre oda arkadaşlarına denk gelirsen hayatının en güzel anılarını biriktirirsin.

Üstteki durumun tam tersi de olabilir kafana göre oda arkadaşlarına denk gelirsen hayatının en güzel anılarını biriktirirsin.

3. Eğer başka bir şehirden okumaya geliyorsan ve şehre dair hiçbir şey bilmiyorsan acemilik evresini çok kısa bir sürede sorunsuz atlatırsın.Yurttaki arkadaşlarınla sosyalleşip 1 hafta sonra nerede eğlenilir nerede ucuz yemek yenir ya da nerede alışveriş yapılır öğrenirsin.

Eğer başka bir şehirden okumaya geliyorsan ve şehre dair hiçbir şey bilmiyorsan acemilik evresini çok kısa bir sürede sorunsuz atlatırsın.Yurttaki arkadaşlarınla sosyalleşip 1 hafta sonra nerede eğlenilir nerede ucuz yemek yenir ya da nerede alışveriş yapılır öğrenirsin.

4. Kişilik gelişim sürecini hızlandırır, kendi başının çaresine bakmayı öğrenir her ortama uyum sağlayabilme becerisi kazanırsın.

Kişilik gelişim sürecini hızlandırır, kendi başının çaresine bakmayı öğrenir her ortama uyum sağlayabilme becerisi kazanırsın.

5. Hijyen sorunu başa beladır.Tanımadığın insanlarla aynı banyoyu kullanmak zor gelir.Tuvalete elinizde çamaşır suyu ve fırça ile gitmeye başlarsın.

Hijyen sorunu başa beladır.Tanımadığın insanlarla aynı banyoyu kullanmak zor gelir.Tuvalete elinizde çamaşır suyu ve fırça ile gitmeye başlarsın.

6. Horlayan oda arkadaşı sorunsalı, eğer takıntılı biriysen sabaha kadar uyuyamazsın.Horlayan oda arkadaşın ise yastığa kafasına koyduğu gibi uykuya dalmıştır.İyi tarafından bakarsak sabaha kadar uyanık kalıp sabah kahvaltısını kaçırmazsın.

Horlayan oda arkadaşı sorunsalı, eğer takıntılı biriysen sabaha kadar uyuyamazsın.Horlayan oda arkadaşın ise yastığa kafasına koyduğu gibi uykuya dalmıştır.İyi tarafından bakarsak sabaha kadar uyanık kalıp sabah kahvaltısını kaçırmazsın.

7. Yurtta kaldığın sürece eve çıkma hayali kurarsın.Bu hayalin gerçekleşme olasılığı arttıkça yurdun sıkı kuralları, özgürlüğünün kısıtlanması ve mahremiyet sorunu daha da çekilmez gelir.Eğer uygun bir ev arkadaşı da bulduysan son aşama ders çalışamıyorum, bölümüme odaklanamıyorum bahaneleriyle aileyi ikna etmektir.

Yurtta kaldığın sürece eve çıkma hayali kurarsın.Bu hayalin gerçekleşme olasılığı arttıkça yurdun sıkı kuralları, özgürlüğünün kısıtlanması ve mahremiyet sorunu daha da çekilmez gelir.Eğer uygun bir ev arkadaşı da bulduysan son aşama ders çalışamıyorum, bölümüme odaklanamıyorum bahaneleriyle aileyi ikna etmektir.

8. Yemek seçen biriyseniz yıllarca anneniz size özel yemek hazırlamıştır bir anda yurt yemekleriyle karşılaşmak kabus gibidir.Genelde yemekler aşırı yağlıdır damak zevkinize göre değildir yada o an istediğiniz yemeği pişirecek insan (anne) yoktur.

Yemek seçen biriyseniz yıllarca anneniz size özel yemek hazırlamıştır bir anda yurt yemekleriyle karşılaşmak kabus gibidir.Genelde yemekler aşırı yağlıdır damak zevkinize göre değildir yada o an istediğiniz yemeği pişirecek insan (anne) yoktur.

9. Çamaşır yıkamak paralı ve belli aralıklarda olduğu için koyu renkli kombinler yapmaya başlarsınız.Beyaz renkli kıyafetler giymeye çekinirsiniz.

Çamaşır yıkamak paralı ve belli aralıklarda olduğu için koyu renkli kombinler yapmaya başlarsınız.Beyaz renkli kıyafetler giymeye çekinirsiniz.

10. Bir diğer sorunda ve bence en önemlisi yavaş internet..Basit bir e-mail kontrolu bile dakikalarını alan bir işleme dönüşür.Fi'nin yeni bölümlerini izlemeyi unutun.

Bir diğer sorunda ve bence en önemlisi yavaş internet..Basit bir e-mail kontrolu bile dakikalarını alan bir işleme dönüşür.Fi'nin yeni bölümlerini izlemeyi unutun.

11. Kısacası imkanlarla yetinmeyi öğrenirsin, kurduğun arkadaşlıklar mezun olduğunda dahi kopmaz ve üstündeki o pimpiriklik gider imkanlara uyum sağlayan biri gelir.

Kısacası imkanlarla yetinmeyi öğrenirsin, kurduğun arkadaşlıklar mezun olduğunda dahi kopmaz ve üstündeki o pimpiriklik gider imkanlara uyum sağlayan biri gelir.

Kaynaklar:

eğitim
hayat

Akif Yanbak Akif Yanbak @admin

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.