KASET:JEHAN BARBUR 17 Eylül 2017 Pazar

12 Nisan 1980 yılında doğan Jehan Barbur, 18 yaşına kadar İskenderun’da yaşamıştır. 1998-2002 tarihleri arasında okuduğu Ankara Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Üniversite yıllarında amatör olarak tiyatro ve müzik ile ilgilendi.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 2002 yılında Ankara‘dan İstanbul‘a taşınarak profesyonel müzik hayatına adım atmak için Canlı müzik yapılan mekanlara giderek müzisyenlerle tanışmaya çalıştı. 2004 – 2009 tarihleri arasında, ilk olarak farklı gruplarda pop, caz türünden repertuvarlarla vokalist olarak yer aldı.
Dört yıl aynı mekanda çalıştı. Bu arada evine amatör bir stüdyo kurdu ve şarkı sözleri yazmaya başladı. Bir arkadaşı aracılığıyla Bülent Ortaçgil ile tanıştı.

Jehan Barbur’un yaptığı demoları dinleyen Bülent Ortaçgil; albüm çıkarması için yüreklendirdi. 2009 yılında ilk albümü olan “Uyan” albümü çıktı.

Sonrasında ; 2010 yılında ikinci albümü ‘HAYAT’, 2012 yılında üçüncü albümü ‘SARI’, 2014 yılında Sinan Kaynakçı ile düet yaptıkları ilk single çalışması ‘KENDİNE ZAMAN VER’ ve aynı yıl içinde çıkardığı dördüncü solo albümü “SİZLER HİÇ YOKKEN” i müzik severlerin beğenisine sundu.

Şimdi gelin bu güzel şarkılardan birkaç tanesini dinleyelim.

1. UYAN

2. ÖYLESİNE

3. GİDERSEN

4. SENİ SEVİYORUM

5. RÜYA

6. SARI

7. KÖREBE

8. KENDİNE ZAMAN VER

9. KİMİNSİN BE ADAM

10. CAN

Kaynaklar:

müzik
tanınmış kişi

alyazmali alyazmali @alyazmali

Yorumlar

Alfhonso
Alfhonso @alfhonso
jehan barbur, can'dır.
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.

Yazar

alyazmali
alyazmali
@alyazmali
PaüDedikodu'da İçerik Yöneticisi
2016 Girişli