Kötücül Bir Sınırı Ortadan Kaldırmak: Sınır Makinesine Sanatsal Tepkiler 9 Mayıs 2017 Salı

Bu yıl ikincisi, PACES (Pamukkale Conference of English Studies), Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından hazırlanan ve teması ‘EVIL’ / ‘KÖTÜLÜK‘ olan konferansı öğrenciler ilgiyle dinledi.

Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünce düzenlenen konferansa ‘Unmaking an Evil Border: Artistic Responses to a Border Machine’ / ‘Kötücül Bir Sınırı Ortadan Kaldırmak: Sınır Makinesine Sanatsal Tepkiler’ adlı sunumuyla Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Santiago Vaquera – Vasquez konuk oldu.

Lisans düzeyinde İngiliz Edebiyatı, Amerikan Edebiyatı, Kültürel Çalışmalar, Film Çalışmaları, Medya Çalışmaları, Mütercim ve Tercümanlık ve İngilizce Öğretmenliği gibi bölümlerde eğitim görmekte olan öğrencilerin katılımına açık olan konferansın açılış konuşmasını Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Ali Çelikel yaptı. Konferansın amacı hakkında konuşan Doç. Dr. Çelikel, ‘Öğrencilere akademik bir ortam sunmak, akademisyenliğin vazgeçilmez bir parçası olan bilgi üretmeyi ve üretilen bu bilgiyi başkalarıyla paylaşmayı mümkün kılan sempozyum gibi ortamlarla öğrencileri tanıştırmaktır” dedi.

Kötücül Bir Sınırı Ortadan Kaldırmak: Sınır Makinesine Sanatsal Tepkiler 1. resim
Kötücül Bir Sınırı Ortadan Kaldırmak: Sınır Makinesine Sanatsal Tepkiler 2. resim
Kötücül Bir Sınırı Ortadan Kaldırmak: Sınır Makinesine Sanatsal Tepkiler 3. resim
Kötücül Bir Sınırı Ortadan Kaldırmak: Sınır Makinesine Sanatsal Tepkiler 4. resim

Kaynaklar:

eğitim

pauhaber pauhaber @pauhaber

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.