Üniversite Öğrencilerine Aktivite Önerileri 24 Eylül 2017 Pazar

Lise sonda olan öğrenciler için hayallerinin üniversitesine gidebilmek oldukça büyük bir başarıdır. Büyük bir istek ile yapılan çalışmalar sonucunda kazanılan fakülteye girilmesi ile aslında sınav yeniden başlamaktadır. Çünkü hem yeni bir ortama uyum sağlamak hem de var olan derslerin başarı ile verilmesi süreci oldukça yoğun ve çaba gerektiren bir süreçtir. Bu zaman dilimi aslında nefes almak isteyen üniversite öğrencileri için bazı aktivite önerilerimiz var.

1. Kitap Okuyun

Kitap Okuyun
Genellikle birçok öğrenci tarafından kitap okunması zorunluluk ya da ders dönemi içinde olması gereken bir aktivite gibi düşünülmektedir. Oysa ki içinde sonsuz denizler gibi bilgi barındıran ve insanın kendini sorgulamasına ve hatta hayatı anlamlandırmasına yarayacak olan kitapların seçimi ile okuma yapılabilir.

2. Okulun Kulüplerine Üye Olun

 Okulun Kulüplerine Üye Olun
Okul kulüpleri lise dönemindekilere göre daha fazla çeşide sahip olması ile dikkat çekmektedir. Yapılacak aktiviteler içinde düşünülmesi gereken bu kulüpler okullar arasında değişiklik gösterebilir. ancak birçok fakültede tiyatro kulübü, dans kulübü, fotoğrafçılık kulübü, bisiklet kulübü ve benzeri şekilde birçok aktivite seçeneğinin sunulduğu görülebilir.

3. Farklı Yerleri Keşfedin

Farklı Yerleri Keşfedin
Hayatın her döneminde yapılması gereken bir şey de seyahate çıkmaktır. Bu uzak ya da yakın bir yer olabilir. Ancak önemli olan bilinmeyen bir mekan ya da konum olmasıdır. Böyle yerlerin seçimi ile gidilen bölgede insanlar ile iletişim kurabilir, gezilmesi ve görülmesi gereken mekanlara gidebilir ve o bölgeye ait yöresel yiyecekleri tadabilirsiniz.

4. Yüzmeye Gidin

Yüzmeye Gidin
Yüzmek genel olarak vücut kaslarını çalıştırdığı için oldukça faydalı olan spor türlerinden biridir. Suyun dinlendirici ve rahatlatıcı etkisi de eklenince yapılması gereken ya da yapılacaklar listesinde olması gereken bir aktivitedir. Bunun için bulunduğunuz bölgeye yakın bir sahil varsa oraya gidebilir ya da var olan bir havuzu kullanabilirsiniz.

5. Film İzleyin

 Film İzleyin
Film izlemek denildiği zaman akla gelen ilk seçenek sinemadır. Sinemada patlamış mısır eşliğinde izlenecek filmin zevki birçok aktiviteyi geride bırakabilir. Ancak bunun için illa sinemaya gitmenize gerek yok. Evde açacağınız bir film ve yanına patlatacağınız mısır ile arkadaşlarınızla beraber film keyfini rahatlıkla sürebilirsiniz.

6. Bisiklet Sürün

Bisiklet Sürün
Bisiklet rüzgarı saçlarınızda hissettiğiniz ve yüzünüzde tatlı bir gülümsemeyi sağlayabilecek olan bir aktivite çeşididir. Üniversite öğrencisiyseniz ve hafta sonu için yapılacak bir şeyler arıyorsanız bisiklet sürmek oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede hem spor yapmış olacak hem de eğlencenin keyfini çıkarabileceksiniz.

7. Piknik Yapın

Piknik Yapın
Üniversite arkadaşlık ortamı ile genelde adı geçen bir yerdir. Bu da var olan arkadaşlar ile kurulan sağlam ilişkiler ile alakalıdır. Okul süresinde yapılacak olan aktiviteler de bu kişiler ile beraber gerçekleştirilir. Yapılacaklar konusunda öneri bekleyen kişilere bizim tavsiyelerimizden biri de piknik yapmalarıdır. Özellikle de güneşli bir havada sevilen insanlar ile oturmak gibisi yoktur.

8. Müzik Dinleyin

Müzik Dinleyin
Müzik ruhun gıdasıdır derler. Sıkıldığınız ya da herhangi bir şey yapmak istemediğiniz bir zamanda en iyi çözüm müzik dinlemektir. Bu sayede hem kafanızı boşaltabilir hem de güzel bir şekilde zamanınızı geçirmiş olursunuz.

9. Erasmus Yapın

Erasmus Yapın
Erasmus öğrenci değişim programı olarak birçok üniversitede yer almaktadır. Üniversiteli gençlerin belirli bir not ortalaması ve diğer şartları sağlaması ile kabul edilecek olan program sayesinde farklı ülkeleri görebilir, değişik kültürleri öğrenebilirsiniz.

10. Sahilde Oturun

Sahilde Oturun
Eğer denize kıyısı olan İstanbul, İzmir, Kocaeli gibi yerlerden birinde üniversiteye gidiyorsanız burada bulunan sahil dinlenmek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Burada yer alan denizin kokusu sizi dert ve tasalarınızdan uzaklaştıracak ve hatta aynı zamanda da sakinleştirecektir.

Kaynaklar:

eğitim
eğlence
hayat

Akif Yanbak Akif Yanbak @admin

Yorumlar

Zeynep
Zeynep @Zeynepp
bizim okulun kulübü var mı?? varsa oryantasyon da neden tanıtılmadı
Akif Yanbak
Akif Yanbak @admin
@zeynepp kampüsün içine masa atıyor kulüpler. sen onları bulmasan da onlar seni bulur merak etme
Mert
Mert @Mert
10. sahilde oturun :)
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.