Yeni Başlayanlar İçin 10 Adımda Pamukkale Üniversitesi 9 Ağustos 2017 Çarşamba

Yeni başlayanlar veya başlamayı düşünen arkadaşlar için 10 adımda Pamukkale Üniversitesini sizler için ele aldık keyifli okumalar.

1. Ay Kafe

Ay Kafe
Üniversitenin içinde bulunan kafelerden biridir. Genellikle en çok tercih edilenidir. yemekhanede ki yemeği beğenmediğinizde, vaktiniz yoksa başvuracağınız bir diğer noktada burası olacaktır.

2. Göl Bahçe

Göl Bahçe
Üniversite kampüsünde bulunan en estetik mekandır. Birçok öğrencinin ilk seneler en uğrak noktalarından biridir. Çam ağaçlarındna altında ve suyun kenarında cennetten bir köşede gibi hissedersiniz kendinizi ama değilsinizdir 10 adım sonra bu gerçeğin farkına varıp okulun o kasvetli havasına giriş yaparsınız.

3. Merkez Kütüphane

Merkez Kütüphane
Kitap sayısı bakımından her ne kadar yetersiz olsa da ders çalışmak için mükemmel bir ortam. Gayet konforlu ve ihtiyacınız olan her şey düşünülmüş. Gece geç saatlere kadar şehrin belirli noktalarına kütüphaneden servis bile kalkmaktadır.

4. Spor Merkezi

Spor Merkezi
Türkiye'nin sayılı spor merkezlerinden biridir. İçinde yüzme havuzu, sauna, tırmanma duvarı, spor salonu, masaj gibi hizmetler mevcuttur.

5. Paü Kafe

Paü Kafe
Kampüsün içinde ki bir diğer kafedir. Genellikle tatlılarıyla nam salmış bir kafedir. Tatlı krizine giren kızlar için ilaç gibi bir yerdir.

6. Kongre Kültür Merkezi

Kongre Kültür Merkezi
Üniversitede ki çoğu etkinlik bu salonda yapılır. Yeri hastanenin yanındadır. Bir diğer adı da morfoloji salonu diyede geçer ikisi de aynı yerdir aklınız karışmasın. Etkinlikler de yer bulabilmek için erken gitmeniz tavsiyemizdir. Özellikle konser gibi etkinliklerde çünkü salon kapasitesi öğrenci sayısı için yeterli değildir.

7. Fakülte Kantinleri

Fakülte Kantinleri
Fakültenin sosyal ağları gibidir. Langırt bu kantinlerin vazgeçilmez ata sporu ve biricik eğlencesidir. Hiç bilmeyen biri 4 senede profesyonel bir langırt ustasına dönüşebilir. Büyük aşklar genelde burada swarmdan ekleme ve bakışma ile başlar. Unioboard kioksları ve istek parçalarda bir diğer eğlence unsurudur.

8. Amfi Park

Amfi Park
Üniversitenin içinde olmasa da hemen yanı başında bulunan bu park, en büyük sosyal alanlarından biridir. Açık hava meyhanesi, kutlama yeri gibi bir çok işlevde kullanılan park, bahar aylarında vazgeçilmez eğlence merkezlerinden biri haline gelir. Bir çok yeni arkadaşlar yeni insanlar burada tanınır.

9. Çamlık Parkı

Çamlık Parkı
Kampüsün hemen yanı başında bulunan bu park hafta sonu şehrin vazgeçilmez mesire yerlerinden biridir. Adından da anlaşılcağı üzere çamlarla kaplı bu orman mangal, doğum günü, koşu vb. etkinlikleriniz vazgeçilmez bir unsuru olacaktır. İçinde mini bir hayvanat bahçesi seyir tepeside mevcut.

10. Forum Çamlık

Forum Çamlık
Öğrencilerin en çok takıldığı bir diğer mekan tabi kide forum çamlık. Öyle bir zaman gelecek ki sizin için burası sıradanlaşacak 2. eviniz olacak. Ayaklarınız geri geri gidecek şimdiden kendinizi buna hazırlayın.

Koray Kaya Koray Kaya @kalman

Yorumlar

III. Samael Hazretleri
III. Samael Hazretleri @Samael
tercih zamanı güzel iş yapar bu emeğine sağlık bu arada
->2017 cilerede buradan sesleniyorum allah rızası için blue mountain state izleyip gelmeyin şu okula yoksa tüm sene b rushlarsınız 😂😂
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.

Yazar

Koray Kaya
Koray Kaya
@kalman
PaüDedikodu'da Yönetici
2017 Girişli